Згідно зі статистикою, щорічно близько 150 мільйонів мобільних телефонів опиняються на смітнику. За підрахунками фахівців, це не тільки втрачені мільярди доларів, але і токсичні відходи, які серйозно забруднюють навколишнє середовище.
Якщо підрахувати кількість викинутих тільки в Великобританії смартфонів, то сума упущеного доходу виявиться вище $ 9 мільярдів. При цьому багато користувачів навіть не роблять спроб утилізувати старий гаджет, відправляючи його прямо в сміття. Якщо відштовхуватися від озвучених цифр, то тільки в Англії так робить 4,7 мільйона осіб. Багато з них не уявляють, скільки може коштувати непотрібний апарат, а більш економні просто залишають його припадати пилом на полиці.
Що цікаво, існуючі служби обміну старих смартфонів не задовольняють запитам тих, хто намагається заробити на старому телефоні. Так, 25% з тих, хто здавав свій гаджет при покупці нового, відчувають себе обдуреними, отримавши недостатньо грошей взамін. Зрозумілим є одне: система працює неефективно, адже щорічно втрачається $ 62,5 мільярда, що відлітають у відро для сміття разом з іншими електронними відходами. При цьому тільки 18% з них в тій чи іншій мірі виявляються перероблені.
На думку експертів, вирішити проблему можна декількома способами. Наприклад, в деяких країнах існує ринок відновлених телефонів. Не менш ефективна і звичайна переробка. Згідно з дослідженнями, золото в світових електронних відходах становить близько 11% від загальної кількості, що видобувається в рік. Цікаво, що на золотом руднику з тонни каменю отримують всього 5 грамів дорогоцінного металу, в той час як на тонну смартфонів цей показник становить 200 грам.
Крім золота, з тонни мобільників можна отримати 100 кілограмів міді і 3 кілограми срібла. На жаль, поки більша частина всього цього йде на смітник, а загальна кількість щорічних токсичних електронних відходів збільшується на 100 мільйонів тонн.