Статті

Експерти розповіли, коли потрібно змінювати SIM-карту на смартфоні

Share
Час читання: 2 хв.

Зазвичай ми ніяк не взаємодіємо з SIM-картою безпосередньо після її покупки і установки в телефон. Однак з часом навіть мікросхема на пластиковому носії зноситься і починає працювати гірше. Тому в погіршенні якості зв’язку часом стає винен не смартфон.

Подробиці

Як повідомляють фахівці, першим дзвінком, який натякає на необхідність заміни SIM-карти стає погіршення якості зв’язку. Згодом контакти на карті пошкоджуються або окислюються. Під час розмови можуть відбуватися «осідання», а якість сигналу відчутно погіршується, незважаючи на хороше покриття. Крім того, смартфон почне витрачати більше енергії на підтримку підключення до мережі і швидше втрачати заряд батареї через це.

На старих картах можна також зіткнутися з найнесподіванішою проблемою – перевищення ліміту пам’яті. Така доля чекає будь-яку SIM, власник якої зберігає занадто багато контактів з додатковими даними. Хоча сучасні карти підтримують набагато більші обсяги інформації.

Ще однією причиною для поновлення SIM є відсутність підтримки сучасних стандартів зв’язку. В Україні в першу чергу мова йде про 4G. Мережа четвертого покоління розрахована на сучасний формат взаємодії зі смартфонами та іншими ґаджетами. Тому з 4G SIM-картою зручніше користуватися месенджерами і соцмережами, а деякі навіть спокійно дивляться серіал на своїх девайсах, коли знаходяться в дорозі.

Коли SIM не винна

Є сценарії, коли у вас можуть виникнути проблеми зі зв’язком, але в них буде винен вже сам смартфон. Погана якість зв’язку може бути викликана рельєфом місцевості або особливостями приміщень, де знаходиться девайс. Сигнал погано проходить в підвальні приміщення, будівлі з товстими стінами. Крім того, на якість зв’язку впливає і відстань від пристрою до ретранслятора – далеко від міст і великих доріг майже ні у кого немає підключення. Останнє пов’язано з дорожнечею розширення покриття, оскільки в Україні занадто дешевий мобільний зв’язок.

Інша причина відсутності мережі полягає в проблемах з модулем зв’язку самого смартфона або планшета. Проблеми можуть виникати як з програмною, так і апаратною боку, тому може знадобитися оновлення пристрою або заміна модуля в сервісі.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
  • Останні записи

    Samsung Galaxy S25 здивує новими можливостями ШІ

    Напередодні великої презентації, запланованої на 22 січня, в мережу потрапила інформація про нові функції Galaxy…

    16.01.2025

    Експерти назвали професії, які можуть зникнути через розвиток ШІ

    Штучний інтелект (ШІ) стрімко змінює ринок праці, і вже найближчим часом багато професій можуть зникнути.…

    16.01.2025

    Google розробляє ШІ, який у 500 разів перевершує ChatGPT

    Google презентувала нову архітектуру нейронних мереж під назвою Titans, яка, за словами її розробників, дозволяє…

    15.01.2025

    Топ недорогих смартфонів на початку 2025 року: найкращі варіанти для бюджету

    Смартфон Google Pixel 8a очолив рейтинг найкращих недорогих смартфонів на початок 2025 року за версією…

    15.01.2025

    Apple розробляє потужний чіп “Hidra” для наступного покоління Mac Pro

    Найближчими місяцями Apple планує запустити новий Mac Pro, який, як очікується, стане найпотужнішим пристроєм у…

    15.01.2025

    США посилюють контроль над світовим ринком ШІ-чипів

    США запроваджують жорсткіші обмеження на експорт чипів та технологій штучного інтелекту, прагнучи зберегти перевагу у…

    15.01.2025