Топ-4 ознаки мобільних додатків, які шпигують за користувачем

Багато користувачів гаджетів стикаються з так званими «додатками-шпигунами». В результаті установки такої програми на мобільний пристрій може статися витік даних.

Таким чином, власникам смартфонів слід уважно вивчити особливість програми перед його установкою або відразу після цього.

Експерти перерахували ознаки Програми-«шпигуна». Інформація опублікована в інтернет-джерелах.

Додаток запитує дозвіл на використання даних, які йому не потрібні

Багато програм для мобільної операційної системи Android запитують доступ до великої кількості даних. Зазвичай мова йде про дані, без яких програма не може працювати. Однак в деяких випадках програма просить дозвіл на ті дані, які їй явно не потрібні.

Наприклад, з додатком «Ліхтарик» не потрібен доступ до камери або до пам’яті мобільного пристрою.

Програма для відсіювання спам-дзвінків може запросити доступ до телефонної книги. Однак дана інформація є конфіденційною. І користувач повинен бути готовий до того, що його «контакти» в смартфоні можуть бути передані третім особам.

Довга політика конфіденційності

Безліч пунктів в призначеній для користувача угоді є стандартною прийомом розробників програм – «шпигунів».

Зазвичай користувачі не хочуть читати довгий документ, в результаті чого дають згоду, не ознайомившись з текстом. Через це власник мобільного пристрою може стати жертвою шахраїв.

Додаток є сервісом для відеоконференцій

Досвід показує, що подібні програми уразливі. Є висока ймовірність того, що доступ до «відеобесіди» можуть отримати треті особи.

Однак в деяких випадках це пов’язано з відсутністю достатнього рівня шифрування даних. Іншими словами, програма не була створена з метою скоєння крадіжки даних.

Розміщення реклами

Фахівці з’ясували, що половина додатків передає особисті дані користувачів смартфонів іншим компаніям.

Крім того, при функціонуванні у додатках з’являється таргетована реклама, заснована на особистих уподобаннях користувача.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я