Зручні крісла, запах попкорну, потужна звукова система та неперевершене зображення — за період карантину кіномани вже встигли за цим засумувати. Найвідважніші уже в перший день відкриття кінотеатрів поспішили до кінозалів. Однак, карантин вніс свої корективи як у формат роботи кінозалів (заповненість кінотеатру не більше, ніж на 50%), так і до розкладу виходу довгоочікуваних кінопрем’єр.
Як провести свій час із близькими в очікуванні новинок кіно, оминаючи черги в кінотеатр? Редакція ITech.ua та Олександр Думанський, менеджер з розвитку проєкційного бізнесу представництва «Epson Europe B.V.», знають відповідь, тому спеціально для справжніх кіноманів підготували детальну інструкцію зі створення свого власного кінотеатру просто неба.
Які переваги власного кінотеатру просто неба?
Оскільки кінотеатр просто неба може також слугувати вам і для інших потреб, то слід перш за все визначитись із ціллю та бюджетом майбутньої покупки.
Якщо ви плануєте придбати проєктор саме для створення кінотеатру просто неба, то слід додатково задуматись про місце, де буде розташовуватись ваш кінозал, та підібрати спеціально для такої цілі проєктор. Найбільш вдалим для облаштування є подвір’я приватного будинку або дачі, однак й для власників квартир чудовим варіантом буде тераса чи дах (звичайно ж, за наявності доступу до них) або навіть двір будинку, якщо сусіди не будуть проти.
Обов’язковою умовою для створення кінотеатру просто неба є наявність світлої стіни чи полотна/екрану, куди проєціюватиметься зображення, а також достатня відстань до проєктора. За необхідності та наявності вільного простору відстань від проєктора до екрану можна змінювати, а відповідно й змінювати розмір проєційованого зображення (він прямопропорційний відстані до екрана).
Вартість проєкторів ділиться на 4 цінові категорії: проєктори для розваг (до 1000$), проєктори для кіноманів (понад 1500$), проєктори для кінопоказів (понад 3000$) та багатофункціональна ультракороткофокусні проєктори (близько 4000$). Для створення кінотеатру просто неба підійде проєктор із будь-якої цінової категорії. Зокрема, бюджетний сегмент проєкторів від компанії Epson представлений моделями Epson EH-TW5650 та Epson EF-100B/W, а серед дорожчих варто звернути увагу на Epson EH-LS500W, який доступний як у білому, так і в чорному кольорі. Найголовніше в облаштуванні саме вуличного кінотеатру — яскравість пристрою, адже кіносеанси будуть проходити на відкритому повітрі, де немає можливості створити повне затемнення, навіть після заходу сонця залишиться світло вуличних ліхтарів або світло з вікон сусідніх будинків. Для отримання якісного зображення може вистачити яскравості від 2 000 люмен — все залежить від бажаного розміру зображення. Універсальне правило розрахунку яскравості — 1000 люмен на 1 кв. м.
Далі варто визначитися з місцем установки. Проєктор — це перш за все оптичний пристрій. Розмір зображення проєктора безпосередньо залежить від коефіцієнта проєкційного відношення об’єктива, який в ньому встановлений. Даний коефіцієнт показує співвідношення відстані до проєктора до ширини зображення. Так, проєктори поділяються на стандартні (відношення 1-2:1), короткофокусні (0,5-1:1), ультракороткофокусні (менше 0,5:1) та довгофокусні (більше 2:1). Чим менше коефіцієнт — тим ближче можна розміщувати проєкційне обладнання. Щоб не обтяжувати себе розрахунками, деякі виробники проєкторів, зокрема й Epson, розробили спеціальний проєкційний калькулятор, який дозволяє самостійно розрахувати розмір екрану або відстань від проєктора до екрана на основі введених даних.
Що ще важливо врахувати під час облаштування кінотеатру просто неба?
Тож, облаштування кінотеатру просто неба — це не так складно, як може здатися на перший погляд. Головне, — це визначитись із ціллю покупки та бюджетом та, звичайно ж, підібрати вдалі фільми для перегляду, щоб гості ваших кінопоказів залишились у захваті, а якісне проєкційне обладнання зробить все інше за вас.
Недавня хакерська атака на Gravy Analytics — це реальний сигнал тривоги, адже через неї під…
Додаток Temu, який привернув увагу завдяки своїм великим знижкам на товари з Китаю, зараз потрапив…
HMD Global оголосила, що всі смартфони під брендом Nokia більше не будуть вироблятися, і позначила…
Техноблогер Мішаал Рахман "розібрав" бета-версію Android 16 і відшукав там цікаву приховану функцію. Якщо вона…
За останніми чутками, Apple не вдасться випустити складаний смартфон у цьому році. Відомий аналітик Мінґ-Чі…
Аналітик Bloomberg Марк Гурман опублікував інсайдерський звіт про можливі характеристики нового базового планшета Apple. Він…