Якщо забути про прагматичністьви і піддатися емоціям – ви полюбите продукти Xiaomi дуже просто. Компанія харизматична і з задоволенням догоджає своїй аудиторії. Сам бренд не статусний, а народний, який кожен раз закликає публіку рахувати гроші. Навіщо купувати щось дороге, коли у продуктів Xiaomi є все те саме, але за менші гроші. У підсумку в світі налічується велика армія лояльної аудиторії, яка підсіла, перш за все, на голку низьких цін.
Треба віддати належне Xiaomi, вона неабияк досягла успіху на ринку і володіє великим портфоліо продуктів, де кожен може вибрати щось до душі. В цьому році компанія відзначає власне 10-річчя, і дев’ять років як вона створює смартфони. Багато б сказали, що своїм успіхом вона зобов’язана хорошому балансу ціни / якості / характеристик, але сама Xiaomi вважає інакше.
В одному зі своїх інтерв’ю глава компанії Лей Цзюнь заявив, що успіх компанії за останні п’ять років побудований на трьох китах: інновації, якість і доставка. Xiaomi багато грошей інвестують в розробки і технології. Так, в минулому році ця компанія витратила 7,5 млрд юанів (біля 28 млрд гривень), а в 2020 році на ці цілі буде направлено 10 млрд юанів(біля 37 млрд гривень).
Зазначає Лей Цзюнь і те, що вони багато зробили для того, щоб налагодити виробництво смартфонів так, щоб попередити їх дефіцит на старті продажів. Компанія робить все, щоб випустити пристроїв в достатньому обсязі, щоб задовольнити попит на них.
За словами глави Xiaomi, зараз рідко можна почути скарги, що на старті продажів шикуються довгі черги через брак смартфонів. Це пов’язано з тим, що їм вдалося домогтися того, що щомісячний обсяг вироблених гаджетів може досягати 15 млн одиниць.
Незважаючи на те, що до самої марки Xiaomi я ставлюся позитивно, у неї є цілий ряд проблем, які потребують вирішення. Вибухове зростання компанії багато в чому базувався на стратегії демпінгу цін, умінні організувати виробництво і низьку маржинальність прибутку. У плані балансу характеристики / ціна – у Xaomi все складається в цілому непогано. Але з точки зору якості софта і здатності до самостійних інновацій, позиції компанії непереконливі.
Крім того, вона надмірно захопилася множити модельний ряд пристроїв і в портфоліо бренду панує плутанина. Сьогодні все складніше розставити все по поличках і чітко структурувати лінійку продуктів. Не додає порядку випуск однієї і тієї ж моделі з різними іменами в залежності від регіону продажів. А сьогодні суббренди ще й почали випускати практично ідентичні пристрої. Щоб в цьому переконатися достатньо подивитися на актуальний модельний ряд POCO, що складається з клонів пристроїв Redmi.
Смартфон Google Pixel 8a очолив рейтинг найкращих недорогих смартфонів на початок 2025 року за версією…
Найближчими місяцями Apple планує запустити новий Mac Pro, який, як очікується, стане найпотужнішим пристроєм у…
США запроваджують жорсткіші обмеження на експорт чипів та технологій штучного інтелекту, прагнучи зберегти перевагу у…
Згідно з джерелом, пристрій буде доступний для попередніх замовлень одразу після офіційного анонсу та надійде…
Нещодавно вчені зробили вражаюче відкриття: штучний інтелект уже зараз може створити копію особистості людини всього…
Компанія Apple приєдналася до консорціуму, який розробляє Ultra Accelerator Link (UALink) - інноваційну технологію для…