Ні для кого не секрет, що сьогодні немає принципової різниці між смартфонами за 10 і 40 тисяч гривень. Купивши який-небудь Redmi Note 11 Pro, ви отримуєте AMOLED-екран з частотою 120 Гц, хорошу камеру і стереодинаміки. Те ж саме запропонує вам будь-який флагман, але тільки у нього буде трішки кращий дисплей, спритніший процесор і швидша зарядка. Це очевидні речі, зрозумілі кожному покупцеві. Водночас між дорогими і дешевими смартфонами Xiaomi є маса прихованих відмінностей, про які не знають навіть продавці-консультанти. Так давайте ж з’ясуємо, в чому вони полягають.
Ще якихось 5 років тому навіть смартфони Redmi поміщали в металевий корпус, але зараз Xiaomi використовує чітку градацію. Купуючи дешевий телефон, ви отримуєте плитку, цілком виконану з пластику. Доплативши за Pro-версію чергового Redmi Note або Lite-версію нового флагмана, ви вже матимете справу зі скляною спинкою. Але тактильно приємна комбінація скла і металу сьогодні використовується тільки в дорогих смартфонах на кшталт Xiaomi 12, Xiaomi 13 Pro і MIX Fold 2.
Крім того, дисплей флагманів, як правило, захищає загартоване скло Corning останнього покоління, а власникам недорогих моделей найчастіше доводиться мати справу зі старими варіаціями. Нарешті, дорогі смартфони Xiaomi 13-ї серії володіють повноцінним вологозахистом стандарту IP68, в той час як для більш дешевих пристроїв виробник сором’язливо заявляє IP54 (захист від дрібних бризок).
Xiaomi 13 і Redmi Note 12 вийшли приблизно в один час. Представник флагманської серії з’явився на глобальному ринку наприкінці лютого, а недорогий телефон – на початку квітня. При цьому трохи новіший Redmi Note 12 працює на Android 12, а Xiaomi 13 – на Android 13. Дрібниця, але на це є сенс звернути увагу.
Ще більш важливим моментом є термін підтримки. Власникам флагманів Xiaomi обіцяють, що їхній смартфон отримуватиме великі оновлення операційної системи протягом 3-х років, а патчі безпеки продовжать надходити навіть через 4 роки після виходу пристрою. Для недорогих моделей жодних термінів не визначено. Але зазвичай такі пристрої отримують апдейти ОС 2 роки, а оновлення системи безпеки – 3. У випадку зі смартфонами початкового рівня на кшталт Redmi 10C ситуація ще гірша.
Xiaomi навмисно позбавляє свої недорогі телефони корисних функцій MIUI, про що я вже розповідав в окремому матеріалі. Представники серії Redmi позбавлені суперобоїв, мають обмеження роботи Always on Display, а ще не вміють програмно покращувати якість відео за допомогою примусового HDR, суперроздільної здатності і технології MEMC.
Ба більше, більшість функцій будь-якого оновлення MIUI доступні тільки на флагманах. У випадку з 14-ю версією прошивки багато дешевих смартфонів не отримали обіцяні віджети, можливість копіювати текст з фото і працювати з двома плаваючими вікнами одночасно, хоча все це було анонсовано на презентації оболонки.
Багато людей вибирають смартфони виключно з підтримкою технології Qi. І серед пристроїв Xiaomi подібним можуть похвалитися тільки по-справжньому дорогі моделі:
Навіть Xiaomi 11T, 12X або 13 Lite, що умовно належать до флагманської лінійки, позбавлені підтримки бездротової зарядки. За зручність потрібно платити, і це – виключно маркетингове обмеження, адже розміщення котушки під кришкою коштує сущі копійки.
Гарантія на смартфони
Преміальному смартфону – преміальне обслуговування
Кілька років тому компанія Xiaomi запустила програму VIP-привілеїв, якою можуть скористатися власники всіх міжнародних версій її смартфонів (Global і ЕАС), що належать до флагманського сегменту. По суті, це розширена гарантія, що включає в себе:
гарантійне обслуговування протягом двох років;
безкоштовна заміна екрана протягом 6 місяців після придбання;
1 безкоштовний негарантійний ремонт протягом року з моменту купівлі смартфона;
підмінний телефон-флагман на час ремонту;
виділена гаряча лінія, доступна за номером 8 800 775-66-15.
Дізнатися, чи бере участь ваша модель у програмі VIP-привілеїв, можна на сторінці пристрою, розміщеній на сайті mi.com. Чи є розширена гарантія або інші згадані в тексті фішки вагомим аргументом на користь покупки дорогого смартфона Xiaomi – вирішуйте самі. Усе залежить від ваших потреб і сценаріїв експлуатації.
Logitech G, бренд Logitech запускає нову мишу серії PRO, розробленої для задоволення потреб кіберспортсменів та…
Мобільний процесор Samsung Exynos 2600, який колись вважався серйозним кроком уперед, може не з'явитися на…
Стало відомо про переговори між Samsung і розробником ШІ-сервісу ChatGPT, компанією OpenAI. Наскільки відомо, копанії…
Nvidia планує випустити відразу п'ять моделей відеокарт серії GeForce RTX 50 у першому кварталі 2025…
Інсайдер Digital Chat Station поділився враженнями про неанонсований складаний смартфон Vivo X Fold 4, відзначивши…
Південнокорейський інсайдер Yeux1122 повідомляє про розробку нового смартфона Samsung Galaxy Fold7 Variant (Triple), який стане…