Браузер – найосновніша програма комп’ютера або смартфона. Під час відвідування вами сайту, весь вміст завантажується в браузер. Частина інформації залишається в кеші – зображення, скрипти, CSS-стилі та інші елементи, з яких складається ресурс. Це потрібно для того, щоб не брати постійно одні й ті самі дані з інтернету.
Подальше завантаження сайту буде набагато швидшим, адже частина даних буде взята з накопичувача пристрою, а не з інтернету. Розробники ресурсу вказують браузеру, яку інформацію кешувати (тимчасово зберігати) можна, а яку ні. І оглядач діє згідно з цими інструкціями.
Інформація по кожному сайту зберігається в кеш, з яким і працює браузер. Навіть якщо у вас на пристрої сотні гігабайт вільного місця – чистити кеш періодично все-таки потрібно. Що більший об’єм кешу, то складніше браузеру працювати, і пристрій починає пригальмовувати.
Особисто у себе я роблю так:
Очистити тимчасове сховище можна в налаштуваннях браузера на ПК і через налаштування додатків у смартфоні. Також не забуваємо, що кеш може займати дуже багато місця – особливу увагу на розмір тимчасових даних потрібно звертати власникам смартфонів на Android.
Очищення кешу – безпечна процедура. Після цього сайти, які ви відвідуєте щодня, будуть трохи довше завантажуватися. Але тільки під час першого відвідування. Створиться новий кеш і все працюватиме так само, як і до чищення.
Чи чистите ви кеш на ПК або смартфоні?
Компанія Samsung готується до випуску Galaxy M16 5G, наступника моделі M15 5G. Ексклюзивні рендери, опубліковані…
На проблеми з доступом до сервісу компанії OpenAI поскаржилися користувачі зі США, а також з…
Дизайнер і автор YouTube-каналу 4RMD пофантазував на тему того, яким може бути наступний флагманський смартфон…
На початку 2024 року хусити з Ємену випустили ракету по вантажному судну Rubymar у Червоному…
Apple, схоже, прийняла рішення відкласти використання 2-нм технології TSMC для нових моделей iPhone, зокрема, для…
Аналітики TechInsights виявили в смартфонах Huawei Mate 70 Pro і Mate 70 Pro+ мікросхеми пам'яті…