Фахівці з інформаційної безпеки не рекомендують користувачам купувати дешеві Android-смартфон у Китаї, тому що в ряді таких пристроїв найчастіше зустрічаються встановлені мобільні програми, які надсилають конфіденційну інформацію на сторонні домени. Дозволи на подібні дії у власників гаджетів ніхто не питає.
Відповідну заяву за результатами проведеного дослідження зробили експерти з кібербезпеки Единбурзького університету та Трініті Коледжу. Робота була присвячена проблемі недорогих китайських смартфонів. У своєму дослідженні фахівці зазначають, що витік даних власників подібних гаджетів формує загрозу стеження за ними у перспективі.
ІБ-фахівцям Единбурзького універсіада не сподобалося, що є безліч сторонніх і не завжди зрозумілих програм, встановлених на гаджети від відомих китайських виробників. Зокрема це актуально для пристроїв від Oppo Realme, Xiaomi, Oneplus.
Особлива увага в результатах проведеного дослідження була приділена як даними, які передає сама операційна система Android, так і інформації, передачею якої займаються системні та сторонні встановлені програми.
Експерти Единбурзького університету серед попереднього ПЗ у китайських Android-смартфонах знайшли код від самих виробників, а також деякі сторонні розробки. Наприклад, у кожному гаджеті з китайською прошивкою в середньому встановлено понад 30 сторонніх пакетів. У популярному смартфоні моделі Xiaomi Redmi Note 1 є програми Baidu Input, IflyTek Input та Sogou, а на моделях Oneplus 9R та Realme Q3 Pro – додатки Amap та Baidumap. Ці програми систематично підтримують свою активність у фоновому режимі.
Крім цього, у багатьох китайських популярних смартфонах є різні програми для онлайн-шопінгу, стрімінгу, агрегати новин, які встановлені китайськими виробниками.
Фахівці Единбурзького університету наголосили, що смартфони компаній Oppo Realme, Xiaomi, Oneplus відправляють надмірно велику кількість особистої інформації своїх власників не тільки виробникам, а й стороннім сервісам (на зразок Baidu). Крім того, під час дослідження було встановлено, що китайські смартфони передають таку інформацію як: ідентифікатори користувача в мережах мобільного зв’язку, GPS-координати, номери телефонів, а також характеристики використання мобільних додатків, історію дзвінків та SMS-повідомлень.
Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…