Експерти попередили про китайські Android-смартфони, які передають занадто багато інформації про своїх власників

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Фахівці з інформаційної безпеки не рекомендують користувачам купувати дешеві Android-смартфон у Китаї, тому що в ряді таких пристроїв найчастіше зустрічаються встановлені мобільні програми, які надсилають конфіденційну інформацію на сторонні домени. Дозволи на подібні дії у власників гаджетів ніхто не питає.

Відповідну заяву за результатами проведеного дослідження зробили експерти з кібербезпеки Единбурзького університету та Трініті Коледжу. Робота була присвячена проблемі недорогих китайських смартфонів. У своєму дослідженні фахівці зазначають, що витік даних власників подібних гаджетів формує загрозу стеження за ними у перспективі.

Реклама

ІБ-фахівцям Единбурзького універсіада не сподобалося, що є безліч сторонніх і не завжди зрозумілих програм, встановлених на гаджети від відомих китайських виробників. Зокрема це актуально для пристроїв від Oppo Realme, Xiaomi, Oneplus.

Особлива увага в результатах проведеного дослідження була приділена як даними, які передає сама операційна система Android, так і інформації, передачею якої займаються системні та сторонні встановлені програми.

Експерти Единбурзького університету серед попереднього ПЗ у китайських Android-смартфонах знайшли код від самих виробників, а також деякі сторонні розробки. Наприклад, у кожному гаджеті з китайською прошивкою в середньому встановлено понад 30 сторонніх пакетів. У популярному смартфоні моделі Xiaomi Redmi Note 1 є програми Baidu Input, IflyTek Input та Sogou, а на моделях Oneplus 9R та Realme Q3 Pro – додатки Amap та Baidumap. Ці програми систематично підтримують свою активність у фоновому режимі.

Крім цього, у багатьох китайських популярних смартфонах є різні програми для онлайн-шопінгу, стрімінгу, агрегати новин, які встановлені китайськими виробниками.

Фахівці Единбурзького університету наголосили, що смартфони компаній Oppo Realme, Xiaomi, Oneplus відправляють надмірно велику кількість особистої інформації своїх власників не тільки виробникам, а й стороннім сервісам (на зразок Baidu). Крім того, під час дослідження було встановлено, що китайські смартфони передають таку інформацію як: ідентифікатори користувача в мережах мобільного зв’язку, GPS-координати, номери телефонів, а також характеристики використання мобільних додатків, історію дзвінків та SMS-повідомлень.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ