Перший складний смартфон Samsung серії Fold був представлений в далекому 2019 році. Він був сповнений компромісів у вигляді маленького зовнішнього дисплея, великої виїмки під фронтальну камеру та складки на внутрішньому екрані, габаритів та скромного акумулятора. Тоді це була випробування технологій, що були в розпорядженні Samsung. Зі всіх мінусів, на момент релізу витікали і поліпшення, які були зроблені в наступні роки. Третя версія Samsung Galaxy Z Fold втратила практично всі недоліки своїх попередників, а гнучкі екрани стали більш масовими і дешевими у виробництві. Це і змусило Samsung замислитися над випуском недорогої версії Galaxy Z Fold.
Скільки коштує складний телефон
Складні смартфони в лінійках всіх виробників на сьогоднішній день є найдорожчими пристроями. Собівартість дисплея переміщає такі апарати у верхній ціновий сегмент і змушує компанії встановлювати максимально продуктивне залізо, щоб виправдати підсумкову вартість на полиці.
У 2021 році Samsung випустили свою другу “розкладачку” Galaxy Z Flip 3. Так, у назві фігурує цифра «3», але версія все ж таки друга. Це виявився найдешевший складніший смартфон на ринку в рамках подібної пропозиції, і в сегменті гнучких дисплеїв пристрій став бестселером. Люди скучили за незвичайними форм-факторами, а для багатьох це була ще й іміджева складова.
Правда, ціна такого рішення в будь-якому випадку виявилася не з низьких – версію на 128 Гб можна придбати за 60-65 тисяч рублів, що для деяких є серйозним психологічним бар’єром, адже смартфон за такі великі гроші мав серйозний компроміс у вигляді малого часу автономної роботи. Спочатку Flip 3 виходив на ринок за ціною 100 тисяч, але швидко подешевшав і продажі пішли вгору.
Що вже казати про версію Galaxy Z Fold 3 (у цій ситуації справді третій смартфон у серії). Топові характеристики у вигляді флагманського процесора, швидкої пам’яті, преміальних матеріалів корпусу та двох якісних екранів роблять вартість на полиці максимальною – 60 тисяч гривень за версію на 256 Гб. З 2020 року Samsung бореться з підвищенням підсумкової ціни на Fold -серію:
- Урізали комплект постачання;
- Використовують старі модулі камер, доопрацьовуючи лише ПЗ;
- Зменшили мінімальний обсяг вбудованої пам’яті;
- Відмовилися від пільгового ремонту монітора.
Незважаючи на це, з моменту виходу першого Fold у 2019 році ринок складних пристроїв, за даними Counterpoint, збільшився до 18,3 млн. пристроїв. З урахуванням того, що загалом у світі продається 1,3 млрд смартфонів за рік, це, звичайно, серйозні цифри, але гнучкі пристрої, як і раніше, залишаються нішевою пропозицією. Ривок на цьому ринку можливий лише за зниження ціни або появи такого пристрою від Apple.
Недорогий складний смартфон Samsung
На хвилі повсюдного зростання цін на техніку з’явилися чутки про бажання Samsung випустити складний смартфон у рамках лінійки Galaxy A, який буде відчутно дешевшим за серію Z Fold, а можливо і Z Flip. Таке рішення дозволить підняти продаж пристроїв з гнучкими дисплеями.
У цій ситуації Samsung важливо не перетнути дві своїх серії пристроїв за цінами. Найдорожчий телефон А-серії Galaxy A73 вийшов за ціною від 549 доларів. Вартість Flip 3 знизилася до 850 $. Щоб не виникло внутрішньої конкуренції Samsung необхідно продавати новий смартфон за ціною 15-20 тисяч, а ще краще – прибрати з продажу Galaxy Z Flip, щоб вони не перебивали продаж один одного.
Очікується, що приблизно до 2024-2025 років Samsung зможе знизити собівартість виробництва гнучких екранів до рівня, достатнього для встановлення їх у смартфони середньоцінового сегмента. Але цього буде недостатньо. Щоб випустити недорогий складний апарат, можливо, компанії доведеться вдатися до більш радикальних заходів:
- Встановити простіший процесор і повільну пам’ять;
- Перейти на пластиковий корпус як у A-серії;
- використовувати камери, аналогічні смартфонам цього класу;
- Спростити конструкцію шарніра, що зменшить його ресурс, але зменшить собівартість.
Якщо загальне враження від смартфона при цьому не зміниться, вийде бестселер. Виробнику необхідно буде попрацювати над оптимізацією програмного забезпечення та міцністю конструкції, щоб кінцевий користувач не розчарувався і тоді здешевлення, можливо, навіть пройде непоміченим. Єдине, про що поки нічого не відомо, так який форм-фактор буде обраний виробником – розкладачка в стилі Flip або Fold .
Тим, хто хоче скуштувати складні пристрої, але обмежений у бюджеті чекати залишилося зовсім недовго. Саме після виходу подібного смартфона за низькою ціною стане зрозуміло, чи вартість зупиняє людей від покупки таких гаджетів або все ж таки існує нерозуміння для чого потрібно ще й відкривати щось, якщо є звичайний планшет і телефон.