Акумулятор – це єдиний компонент у вашому смартфоні, який є витратним матеріалом. Це означає, що в процесі експлуатації він зношується , а значить, його напевно потрібно буде замінити. Коли саме – питання інше. Відповідь на нього залежить від багатьох факторів на зразок тривалості використання, періодичності зарядки та загальної витривалості акумуляторного блоку. Відстежити їх самостійно практично неможливо, тому більшість орієнтуються тільки на непрямі ознаки, але я розповім, як зрозуміти, що час пора міняти.
Почнемо з того, що у кожного з нас зношування акумулятора настає в різний час. Якщо ви користуєтеся своїми смартфонами по році, а потім міняєте їх на нові, швидше за все, ви навіть не зіткнетеся з необхідністю заміни, тому що батарея не встигне зноситися . Отже, обов’язок із заміни ляже на нового власника. Це з тим, що це батареї мають приблизно схожий ресурс.
Скільки циклів заряджання витримує акумулятор телефону
Як правило, він дорівнює 500 циклів. Один цикл – це повний сеанс зарядки від 0 до 100%. Тобто якщо ви заряджаєте смартфон, умовно кажучи, з 20 до 95%, то за одну зарядку витрачатиметься менше одного циклу. Але навіть за умови, що ви заряджаєте свій апарат кожен день і витрачаєте по одному повному циклу, знос акумулятора настане тільки через ті самі 400-500 днів, а це на хвилину майже півтора роки.
Так що запам’ятайте: міняти батарею в перший рік категорично не потрібно, тільки якщо з нею не сталося щось надзвичайне.
Як правильно заряджати телефон
Але ж логічно, що більшість із нас не заряджає свої смартфони щодня, та й витратити повний цикл нам вдається не завжди. Проте мало хто зазвичай розряджає батарею строго в нуль, не кажучи вже про те, що дуже часто виникає необхідність зняти смартфон із зарядки раніше, ніж він зарядиться до 100%. Все це збільшує термін життя акумулятора, тому жити він буде півтора, а то й два роки без заміни.
Зрозумійте мене правильно: не потрібно божеволіти. Я ніколи і нікому не рекомендую слідувати принципу 20-80. Його суть полягає в тому, щоб розряджати смартфон не менше ніж до 20%, а заряджати не більше ніж до 80. У цьому випадку ви свідомо позбавляєте себе приблизно третини всієї автономності апарату, що абсолютно непрактично. Так що заряджайте смартфон так, як вам зручно і не морочіть.
Як перевірити знос батареї на телефоні
Але. Якщо все-таки ваш смартфон вже не новий і став тримати зарядку гірше, вам потрібно перевірити батарею на ступінь зносу. Це можна зробити трьома різними способами.
Перший полягає в тому, щоб перейти в “Параметри” – “Акумулятор” і перевірити стан акумулятора. Інша справа, що більшість виробників чомусь не вбудовують у прошивки своїх смартфонів механізм підрахунку ресурсу, який залишився. Тож цей спосіб підійде не всім.
Другий спосіб – перевірити ємність акумулятора спеціальною командою. Відкрийте програму «Телефон» та введіть наступну комбінацію: *#*#4636#*#* . Як тільки ви натиснете останню зірочку, вас перекине на екран з інформацією про смартфон. Відкрийте вкладку Phone Information – Battery Information та оцініть знос. Щоправда, на моєму Хонор ця команда не спрацювала.
Третій спосіб – перевірити знос батареї за допомогою програми. Насправді, їх кілька. Від себе можу порекомендувати аж три: CPU-Z , Battery та AccuBattery . Третій додаток найбільш широким з точки зору функціональності, але їм потрібно користуватися деякий час, щоб він оцінив знос. Два інших оцінюють його відразу, але не у відсотках, як AccuBattery, а у відносних одиницях: відмінний стан, добрий стан, рекомендується обслуговування, потрібне обслуговування.
Як ви розумієте, відмінний та добрий стан – це задовільні показники. Вони приблизно означають, що зношування ще на досить низькому рівні. Тобто залишкова ємність акумуляторів може бути між 100 та 85%. Якщо залишкова ємність становить 80%, йому рекомендовано обслуговування. А якщо нижче – то суворо обов’язкова, тому що при таких цифрах смартфон не тільки живе менше, але й схильний до самовільного перезавантаження. У цьому випадку віднесіть апарат до сервісу та замовте послугу заміни батареї.