Приблизний час читання: 5 хв

В Євросоюзі можуть прийняти закон, який змусить виробників змінити дизайн смартфонів і планшетів

0

Євросоюз може на законодавчому рівні зобов’язати виробників смартфонів, планшетних комп’ютерів і ноутбуків спростити ремонт і повторне використання продукції, що випускається. Така ініціатива запропонована в рамках програми зі збільшення обсягів використовуваної повторно електроніки.

Згідно з наявними даними, Європейська комісія має намір радикально збільшити частку використовуваної вдруге електроніки, яку часто складно відремонтувати, замінити батарею, що вийшла з ладу, або модернізувати. Згідно з наявними даними, в даний час менше 40% електронних відходів в Євросоюзі піддаються переробці.

Нова ініціатива, названа “право на ремонт”, може на законодавчому рівні зобов’язати виробників смартфонів, планшетів і ноутбуків дотримуватися технічних стандартів, відповідно до яких згадані види електронних пристроїв повинні складатися зі змінних і придатних до ремонту комплектуючих.

Європейський Комісар з навколишнього середовища Віргіній Сінкявічус заявив про те, що план “кругової економіки” повинен стати новою економічною моделлю для континенту.

Читайте також  Досить вбивств: до Assassin's Creed Valhalla завезли дипломатію

“Модель лінійного зростання “бери, використовуй, викидай ” досягла своїх меж. Із зростанням населення та споживання у світі ця лінійна модель наближає нас до кризи ресурсів. Єдиний шлях вперед-це відокремити економічне зростання від видобутку первинних ресурсів і їх впливу на навколишнє середовище”, — сказав Сінкявічюс.

Варто відзначити, що прийняття даного закону, ймовірно, змусить технологічні компанії кардинально переосмислити дизайн продукції, що випускається. Законодавство також вимагатиме від виробників надавати легкий доступ до інформації, що стосується ремонтопридатності і довговічності їх продуктів. До прийняття закону він повинен бути схвалений країнами-членами ЄС і Європейським парламентом.

ДЖЕРЕЛОsmartphone.ua
Підписуйся на нас в «Google News» і «Telegram» , щоб оперативно читати новини!

Знайшли орфографічну помилку в тексті? Виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter.
Люблю Apple, розповідаю про гаджети, кіно і корисні речі зі світу IT.

ПРОКОМЕНТУЙ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут