15% українців не має доступу до нормального Інтернету

0

15% населення України не має можливості доступу до широкосмугового інтернету. Згідно всеукраїнського дослідження «Укртелекому» щодо скорочення цифрового розриву, в Україні проживає близько 6,3 млн громадян (15% від загального населення), які не охоплені мережами хоча б одного з операторів інтернет-послуг.

Про це під час доповіді на Digital Transformation Forum заявив Денис Захаренко, директор з розвитку масового сегмента ВАТ «Укртелеком». Ці дані збігаються з результатами попереднього аналізу компанії «Хуавей Україна» з підключення до інтернету: 84,9% населення проживає на території, де є можливість підключення до мережі фіксованого широкосмугового інтернету. За методологією аналізу «Хуавей Україна» враховується населення кожної громади, в якій з’являється хоча б один вимір тесту швидкості доступу до мережі інтернет, що надається провайдерами та операторами зв’язку.

Читайте також  Apple нахвалює нову функцію камери iPhone 11

Укртелеком вже розробив проект з підключення 5,1 тис. населених пунктів у зоні цифрового розриву. Завдяки проекту інтернетом буде охоплено 3,6 млн. громадян. Вартість державних інвестицій на те, щоб наблизити показник охоплення інтернетом до середньоєвропейського, становить 1,8 млрд грн.

«У нас є спільне завдання: побудувати телекоммережі там, де їх немає, наближаючи показник проникнення фіксованого інтернету до середньоєвропейського показника — 97%. Для цього є напрацьована система державно-приватного партнерства, де на 1 гривню від уряду 1 гривню дає приватний бізнес. Отже, якщо загальні інвестиції в розвиток мережі в 5,1 тис. населених пунктах по всій країні, де проживає 3,6 млн наших громадян, складають близько 4 млрд грн, то інвестиції від уряду повинні становити 1,8 млрд грн, що є вартістю, наприклад, побудови одного з половиною Шулявського мосту», — підкреслив Денис Захаренко.

Редакція iTechUa веде канал в «Telegram». Підписуйтесь! 

Найсвіжіші новини без реклами Вам гарантуємо.

Загрузка...

ПРОКОМЕНТУЙ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут