Створено найменший у світі робот для подорожей всередині людини

760

За задумом вчених, в майбутньому розумні роботи здійснюватимуть точкову доставку ліків безпосередньо в організм людини. Для цього потрібні нові розробки не тільки в медицині, але і в робототехніці. Міжнародна команда дослідників продемонструвала роботу перспективного пристрою, що має розмір менше одного міліметра.

Робот отримав плоский корпус з такими габаритами: 0,8 мм в довжину, 0,8 мм в ширину і 0,14 мм у висоту. Управління здійснюється по бездротовому протоколу. У центрі пристрою – індукційна котушка, яка після отримання електричного сигналу нагріває одну з двох полімерних трубок, розташованих з боків робота. При зануренні в розчин перекису водню він починає засмоктувати рідину в свої трубки. Всередині у них знаходиться невелика кількість платини, що викликає каталітичну реакцію і виділення кисню, який у вигляді бульбашок виводиться з іншого боку трубки. Так механізм рухається, а за рахунок регулювання нагріву трубок можна контролювати його поведінку.

Популярні новини  ШІ написав сценарій для найгіршого фільму в історії (ВІДЕО)

«Спочатку ми будуємо мікроботів таким чином, щоб вони плавали по колу, якщо енергія взагалі не подається. Якщо застосовується нагрівання, поворот компенсується, і мікробот плаває по прямій лінії. Якщо прикладається більше енергії, він повертається в іншому напрямку », – пояснює один з творців пристрою.

 

Дослідники пояснюють, що таким чином можна віддалено змінювати напрямок руху робота. Додатково пристрій оснащений крихітним маніпулятором, який здатний захоплювати невеликі об’єкти. Крім того, бота можна оснастити джерелом світла на базі світлодіода.

Перш ніж використовувати такого робота для доставки ліків, необхідно вирішити проблему з паливом, замінивши перекис водню на біосумісні рідини.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я