Технологія NFC отримала нову корисну функцію

2279

Найчастіше NFC використовується для безконтактної оплати покупок за допомогою смартфона або смарт-годинника. Також вона дозволяє встановлювати зв’язок між різними гаджетами. Однак організація NFC Forum, куди входять Apple, Sony, Google і багато інших компаній, оголосила про нову функцію популярної технології.

Технологія NFC отримала нову корисну функцію

Учасники NFC Forum взяли специфікацію бездротової зарядки (WLC), що передбачає зарядку бездротовим способом невеликих гаджетів і пристроїв від смартфона або іншого приладу, обладнаного модулем NFC. Заявлена ​​потужність передачі енергії до 1 Вт.

Ця потужність занадто мала для пристроїв на зразок смартфонів, але вона цілком підходить для розумних годинників, фітнес-трекерів, бездротових навушників, стилусів та інших невеликих гаджетів. Про це йдеться в офіційному зверненні NFC Forum. Повідомляється також, що виробники можуть відмовитися від окремої технології бездротової зарядки в своїх пристроях, якщо вони оснащені чіпом NFC. Важливо також відзначити, що один модуль може служити одночасно, як для передачі даних, так і для зарядки.

«Наприклад, Bluetooth-гарнітура з технологією NFC для сполучення може також використовувати інтерфейс NFC для бездротової зарядки. В цьому випадку антена NFC використовується для обміну інформацією при сполученні і для передачі енергії », – йдеться в звіті NFC Forum.

Технологія NFC отримала нову корисну функцію

Деякі існуючі смартфони вже підтримують реверсивну зарядку по стандарту Qi

 

Голова NFC Forum Коічі Тагава(Koichi Tagawa) зазначив, що бездротова зарядка по NFC дозволяє повністю позбутися від будь-яких роз’ємів і зробити пристрої ще компактнішими.

Про терміни впровадження нової технології не повідомляється. Однак для її роботи потрібні нові чіпи NFC, що підтримують і передачу даних, і зарядку, тобто на існуючих гаджетах ця функція працювати не буде.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я