Технології

В найближчому майбутньому смартфонам не будуть потрібні зарядки

Share

Зарядка буде відбуватися автоматично і непомітно для користувача – через екран, забезпечений новою технологією перетворення світла в енергію на основі плівки з квантовими точками. Команда австралійських інженерів зробила прорив у створенні сонячної «шкіри» на квантових точках – їм вдалося відразу на 25% поліпшити ККД генерації електричного струму під дією сонячної енергії. Їх рекорд знаменує важливий крок до комерційного застосування технології.

Інженери-матеріалознавці з Університету Квінсленда побили світовий рекорд по перетворенню сонячної енергії в електрику за допомогою квантових точок – крихітних штучних кристалів. Ці наночастинки можна друкувати на гнучких листах і використовувати як прозору штучну шкіру для живлення мобільних телефонів і електромобілів, клеїти на вікна та інші поверхні, повідомляє Guardian.

У порівнянні з традиційними сонячними елементами, розробка австралійців відрізняється малою вагою, еластичністю і здатністю працювати при слабкому освітленні – в хмарну погоду або в приміщенні.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Попередній рекорд по конверсії сонячного світла в електрику за допомогою квантових точок становить 13,4%. Команда професора Вана Ляньчжоу домоглася ККД 16,6%. Цей рекорд було визнано Національною лабораторією по вивченню відновлюваної енергії (NREL) США.

За словами професора Вана, прогрес майже на 25% – значний крок до комерціалізації цієї технології і скорочення емісії вуглекислого газу. Ця різниця відокремлює перспективну розробку від економічно вигідного процесу. Але на цьому вчені не збираються зупинятися. Їх мета – довести ККД до 20% (вони впевнені, що цього можна досягти) і розробити технологію серійного виробництва великих сонячних елементів.

«Ми збираємося і далі бити рекорди в цій категорії», – заявив Ван.

За словами Вана, його група сподівається за два роки розробити готовий до комерційного застосування продукт, який дозволить забути про необхідність зарядки смартфонів – вони зможуть заряджатися самостійно через екран при будь-якому освітленні. А протягом трьох-п’яти років на ринку повинні будуть з’явитися більш габаритні рішення – наприклад, для живлення електромобіля за рахунок його поверхонь, що вловлюють світло і перетворюють його в енергію.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Митник Михайло

За 33 роки встиг зібрати невелику колекцію гаджетів Apple, обзавестися кількома лімітованими консолями. На "iTechua" ділюся виключно найкращими пропозиціями на придатні девайси, якими користуюся сам.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: укр
  • Останні записи

    Нові моделі iPad Air та iPad Pro втратили фізичний слот для SIM-карти

    Сьогодні на заході Let Loose компанія Apple анонсувала нові моделі iPad Pro та iPad Air.…

    07.05.2024

    Такого ніхто не очікував: ПриватБанк прийняв важливе рішення щодо кредитних лімітів клієнтів

    Фінансова установа «ПриватБанк» розкрила своїм клієнтам процес розрахунку кредитного ліміту по банківській карті. Багато українців…

    07.05.2024

    Apple випустила чохол-клавіатуру Magic Keyboard для iPad Pro (2024)

    Для iPad Pro (2024) на чіпі M4 вийшло два нових аксесуари: Apple Pencil Pro з…

    07.05.2024

    Огляд бездротової клавіатури Logitech Signature Slim K950

    Бездротова клавіатура Logitech Signature Slim K950 проста та ефективна. Вона не пропонує найновіших клавіатурних технологій,…

    07.05.2024

    Google представила новий недорогий смартфон Pixel 8a

    Сьогодні, 7 травня, компанія Google нарешті представила доступний смартфон Pixel 8a зі свіжим дизайном, яскравими…

    07.05.2024

    Представлений Apple Pencil Pro – стілус для справжніх профі

    Компанія Apple представила новий стілус Apple Pencil Pro, який буде сумісний з новими iPad Pro…

    07.05.2024