У кіберполіції попереджують, що відео з Youtube може вкрасти інформацію з комп’ютера

UPG

Демедюк радить користуватись тими ресурсами, які вже себе зарекомендували, як надійне джерело і мають певну репутацію

Під час скачування відео-контенту на каналах Youtube можливе встановлення шкідливого програмного забезпечення, за допомогою викрадається вся інформація з комп’ютера. Про це в інтерв’ю «Главкому» розповів глава кіберполіції Сергій Демедюк.

Це один із останніх великих кіберзлочинів, які зараз розслідує кіберполіція.

«Під час скачування відео-контенту на каналах Youtube йде розповсюдження «цікавого» програмного забезпечення. Ви переходите за посиланням, щоб подивитись фільм, і в цей час у вірусу є півтори години встановитись, викрасти інформацію, дати сигнал командному центру і все – ви або в бот мережі, або у вас викрали повністю всі дані, які були на цьому комп’ютері. Це реальний випадок. Це діє навіть якщо не скачувати фільм, а лише дивитись онлайн. Ваша задача лише нажати на клавішу play», – розказав Демедюк.

Щоб убезпечити себе від цього, Демедюк радить користуватись тими ресурсами, які вже себе зарекомендували, як надійне джерело і мають певну репутацію. «Фільм у хорошій якості і безкоштовний – це вже повинно насторожити. Просто так ніхто не розповсюджує контент в мережі», – зазначив він.

«Порносайти, сайти з піратським софтом використовуються для того, щоб встановити шкідливе програмне забезпечення. Наприклад, порносайти використовуються розробниками блокувальних програм, тому що вони знають на що давити – в кожній країні порнографія як правило це заборонена діяльність. Людина заходить на сайт, а там вискакує вікно із оголошенням «це кіберполіція УМВС, вас оштрафували, заплатіть» і т.д. І хтось дійсно може заплатити «штраф», бо людина була на такому сайті і вже соромиться сказати дружині, або дитина своїм батькам», – розповів глава кіберполіції.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я