Україна планує розвивати водневі технології

0

У Міністерстві енергетики та захисту навколишнього середовища відбулася нарада, де обговорили потенціал для розвитку водневої енергетики в Україні.

В ході наради з водневого майбутнього заступник Міністра енергетики та захисту навколишнього середовища України Сергій Масличенко заявив, що, розвиваючи відновлювані джерела енергії, Україна долучається до Європейського тренду EU Green Deal «Зелена угода ЄС», де питанню розвитку водневої енергетики приділяється багато уваги.

Нагадаємо, що “зелена угода ЄС”, прийнята Єврокомісією 11 грудня 2019 року, встановлює, як зробити Європу першим кліматично нейтральним континентом до 2050 року, зміцнюючи економіку, покращуючи здоров’я і якість життя людей. Нова амбітна стратегія розвитку “зеленої” економіки ЄС показує вектор руху для України, заявили в агентстві Держенергоефективності.

“Міністр Олексій Оржель дав доручення перезапустити процес співпраці Міністерства з нашими науковими організаціями. Для Міністерства воднева енергетика та водневі технології є цікавим напрямком”, – розповів заступник Міністра енергетики та захисту навколишнього середовища України Олексій Рябчин.

Сьогодні в світі є багато способів використання водню-це і додавання 5-10% водню до природного газу, що транспортується трубопровідним транспортом і застосування водневих технологій для акумуляції і передачі «зеленої» енергії, виробництва металургійної, хімічної продукції, а також – в транспортному секторі.

Читайте також  5 найкращих смартфонів за 4000 гривень

Водень успішно використовують як сировину вже багато років. Його можна отримати, виділивши з викопного палива і біомаси, термохімічним способом. Але особлива увага в усьому світі прикута до технологій отримання і використання так званого зеленого водню. Є багато варіантів його отримання, наприклад, завдяки електролізу води з використанням енергії сонця або вітру. Це позитивно впливає на екологію, тому що забезпечує скорочення викидів парникових газів, а, отже, декарбонізації енергетики, промисловості і транспорту.

Підписуйся на наш «Telegram» і «Facebook» , щоб читати без реклами!

Загрузка...

ПРОКОМЕНТУЙ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут