Categories: Технології

В Україні створили ракету, яку неможливо збити

Share
Час читання: 2 хв.

В Україні створили надзвукову ракету «Блискавку», яку неможливо збити. Ракета призначена для ураження кораблів і здатна розвивати швидкість до 2500 км/год. Конструктори «Блискавки» кажуть, що для установки ракети на літаки необхідно мінімальне технічне втручання. Творцями ракети виступили фахівці конструкторського бюро «Південне».

Українська «Блискавка» здатна розвивати швидкість до 2500 км/год. Військовий експерт Олег Жданов розповів, що «зараз у світі немає коштів, здатних збити « Блискавку».

Ракету показали на військовій виставці «Зброя та безпека-2019». Розробники ракети відзначають, що «Блискавкою» будуть озброювати літаки Су-27 і Су-24М «з мінімальними технічними змінами».

При цьому, на думку Жданова, у разі потреби, українські військові будуть використовувати «Блискавку» для боротьби з Військово-морським флотом Росії.

Інша українська ракета «Нептун» – дозвукова мало висотна протикорабельна ракета (ПКР), призначена для знищення суден водотоннажністю до 5 тисяч тонн і наземних цілей. Її розробило конструкторське бюро «Луч». Серійним випуском ракет цього типу буде займатися державне підприємство «ВІЗАР».

«Нептун» може застосовуватися з кораблів, авіації і наземних пускових установок. Гранична дальність стрільби ракети – 300 км, маса осколково-фугасної бойової частини – 150 кг, маршова швидкість польоту – 0,8-0,85 чисел Маха.

На початку жовтня минулого року український військовий експерт Валентин Бадрак заявив, що оборонна промисловість України створює ракети, які здатні «дістати до Москви». Україна знаходиться в стані війни з Росією, переконаний він, і через це «в країні стався серйозний сплеск розвитку військових технологій – інженери здатні зробити більше, ніж Збройні Сили України можуть взяти на озброєння».

Валентин Бадрак додав, що нові далекобійні ракети можуть «змінити риторику переговорів», адже Київ, «озброївшись сотнею-двома таких ракет», зможе диктувати Москві свої умови. Крім того, завдяки силі зброї з радіусом ураження в 1,5 тисячі кілометрів Україна «зможе відстоювати свою позицію» щодо інтеграції в НАТО і Євросоюз.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Apple змусила Intel відступити: чому компанія не змогла зберегти лідерство в процесорах

    Intel ненароком посприяла успіху М-чіпів Apple, - розповів колишній співробітник останньої Майк Мортон. За його…

    25.12.2024

    Грудневе оновлення для Google Pixel викликає скидання мережі на смартфонах

    На Reddit про проблему заявили власники Google Pixel 7, 8 і 9. Смартфон періодично скидає…

    25.12.2024

    Смартфони 2025 року отримають екрани з революційним антивідблисковим покриттям

    Останнім часом активно обговорюють нову технологію, що покращує якість зображення на смартфонах — наднизьке антивідблискове…

    25.12.2024

    Apple оновить AirTag вперше за 4 роки: запуск у 2025 році

    За повідомленнями зарубіжних ЗМІ, Apple готується до випуску нового смарт-трекера AirTag 2 у середині 2025…

    25.12.2024

    Примусовий продаж Chrome та Android: як Google протистоїть регуляторам

    Юридична битва між Google і Міністерством юстиції США досягла переломного моменту після того, як суд…

    25.12.2024

    Nothing розширює лінійку смартфонів Phone (3a) і Phone (3a) Plus

    Ключовим технічним нововведенням стане поява телеоб'єктивів. Якщо Phone (3a) отримає стандартний телеоб'єктив, то старша модель…

    25.12.2024