Приблизний час читання: 6 хв

Названо нового наймолодшого у світі мільярдера

0

українською / на русском


Наймолодшого мільярдера світу, 27-річного засновника Snapchat Евана Шпігеля, потіснив з першої сходинки його ровесник Джон Коллісон з Ірландії, який разом з 29-річним братом Патріком створив програмний бізнес під назвою Stripe і є президентом компанії.

Як передає ВВС, у такому статусі Джон почувається не зовсім комфортно. Коли його питають про розмір статків, він не знає, що відповідати, так само, як не може пояснити, чому не колекціонує коштовні предмети мистецтва, машини чи яхти.

Компанію, що принесла мільярди, Джон разом з братом заснували в 2011 році в Сан-Франциско.  Її європейський філіал знаходиться в Дубліні. Вона майже не відома широкому колу людей, оскільки не продає нічого, що споживачі можуть купувати. Її продукція цікава великим корпораціям. Зокрема програмні системи Stripe допомагають компаніям у всьому світі легко приймати онлайн-платежі та запускати свої веб-сайти.

Названо нового наймолодшого у світі мільярдераДжон і Патрік Коллісони

У минулому році компанія мала понад 100 тисяч клієнтів по всьому світу. Недавно вона оголосила про новий етап фінансування, який оцінив компанію на 9,2 млрд доларів. Таким чином статки братів, за версією експертів Forbes,  складають не менше 1,1 млрд доларів. Патрік Коллісон займає третє місце у когорті молодих мільярдерів.

Хлопці ще в підлітковому віці зацікавилися програмуванням, а після школи вступили у престижні американські університети. Патрік склав іспити і став вивчати математику в технологічному інституті штату Массачусетс у Кембриджі, а через два роки Джон вступив до Гарвардського університету.

Перший мільйон брати заробили ще до того, як Джон потрапив у Гарвард. Вони створили програмне забезпечення, що полегшило малим фірмам та приватним підприємцям роботу з онлайн-майданчиком для проведення аукціонів eBay. Згодом у 2008 році вони продали компанію Auctomatic за 5 млн доларів.

Після цього Коллісони почали роботу над Stripe. Не довчившись в університетах, вони подалися в Кремнієву долину, аби там запустити свою компанію.

Незважаючи на конкуренцію, братам вдалося утримати бізнес на плаву і залучити на його підтримку таких  гігантів технологічного сектору як керівник Tesla та засновник Paypal Пітер Тіль.

Сьогодні в Stripe працюють 750 людей, у тому числі 500 у Сан-Франциско та 150 у Дубліні. Джон впевнений, що надалі компанія тільки збільшуватиметься, і вважає бізнес вельми перспективним.

 

Експрес онлайн

Читайте iTechua.com у «Google Новини»


Знайшли орфографічну помилку в тексті? Виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter.
Головний редактор iTechua.com. Дякую, що читаєте нас. Є питання, пропозиція або щось цікаве? Пишіть на skarbykdj@gmail.com

ПРОКОМЕНТУЙ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут