Технології штучного інтелекту, крім іншого, дозволяють моделювати різні складні структури набагато швидше, ніж це робилося раніше. Завдяки цьому нейромережі використовуються, наприклад, в медицині.
На днях стало відомо, що подібний підхід вперше випробували астрофізики, і результат виявився не тільки приголомшливим, але і трохи лякає.
Проект назвали Deep Density Displacement Model (D3M). Фактично це нейромережа, яка здатна моделювати віртуальний Всесвіт. Якщо точніше, вчені сконцентрувалися на гравітації у Всесвіті.
Для навчання нейромережі їй «згодували» 8000 подібних симуляцій високої точності, на які зазвичай йде кілька днів обчислень. На швидкі симуляції з більш низькою точністю часто йдуть хвилини.
Однак астрофізикам якимось чином вдалося створити нейромережу, яка мало того, що здатна створювати модель всесвіту за 30 мілісекунд, так ще і робить те, чого її не вчили. Зокрема, враховує зміни певних параметрів. Наприклад, концентрації темної матерії.
“Це як якщо б ви навчали програму розпізнавання зображень, використовуючи фотографії кішок і собак, а вона в підсумку навчилася б визначати слонів. Ніхто не знає, як це відбувається”, – Ширлі Хо (Shirley Ho) — один з авторів проекту.
Але і це ще не все. Виявилося, що відносна похибка підсумкової моделі у нейромережі D3M склала 2,8%, тоді як цей же показник у моделей, створених за допомогою методу швидкої симуляції, становить близько 9,3%. І вчені поняття не мають, яким чином у них вийшло те, що вийшло.
Уточнимо, в рамках проекту моделювався Всесвіт у вигляді куба з гранню в 600 млн світлових років.
У мене теж була ситуація, коли інтернет постійно "тупив", а гаджети ледве ловили Wi-Fi. Виявилося,…
А ви колись замислювалися, як саме зараз користуєтеся технологіями? От спробуйте подумки пригадати. Це важливо,…
Наразі всі "прошки" від iPhone 14 до iPhone 16 Pro мають фіксовану діафрагму з апертурою…
Багато людей не вимикають Wi-Fi на смартфоні на ніч, і, чесно кажучи, це не найкраща…
Четвертий рік поспіль виручка від продажів AirPods від Apple перевищує 18 млрд доларів щорічно. Що…
Якщо вам набрид постійний потік повідомлень на Android, то, здається, Google працює над тим, щоб…