Приблизний час читання: 5 хв

Українська розробка рятує життя на передовій

0

Однією із відповідей на гібридний характер бойових дій проти України з боку російсько-окупаційних військ можна вважати розробку, створення й експлуатацію у Збройних силах України рухомого хірургічного кабінету на базі автомобілів “КрАЗ”. Про це повідомляє мобільна прес-група оперативно-тактичного угруповання “Донецьк”

Українська розробка рятує життя на передовій

Кабінет призначений для проведення як нескладних хірургічних втручань, так і для найскладніших, які потребують спеціальних умов невідкладних заходів першої лікарської допомоги у польових умовах.

Українська розробка рятує життя на передовій

– Хірургічний рухомий комплекс на базі автомобіля “КрАЗ” – це українська розробка для надання кваліфікованої допомоги для наших воїнів, які отримали поранення під час ведення бойових дій у районі АТО, – розповів Олександр, координатор відділення підсилення медичних підрозділів військового мобільного госпіталю. – Це дуже зручна, комфортна машина, укомплектована якісним і необхідним обладнанням: безтіньовими лампами, функціональними хірургічним столом та підвісною стельовою консоллю, яка забезпечує економію місця та зручність роботи, анестезіологічним обладнанням, апаратами кардіомоніторингу, штучної вентиляції легень, подачі кисню та переливання крові.

Українська розробка рятує життя на передовій

Олександр згадує, що доводилося працювати винятково на потужностях автомобільного генератора після того, коли лікарня залишилася без світла через обстріли російських окупантів і колаборантів. Цей випадок на справі продемонстрував реальні можливості комплексу працювати в автономному режимі. Комплекс забезпечений джерелами води й електричного живлення, тож може самостійно працювати в польових умовах добу.

Читайте також  NVIDIA RTX 2060, Inel i7 10-го покоління та інші характеристики нового ігрового ноутбука Honor Hunter V700 від $1110

Українська розробка рятує життя на передовій

– Тут можна зробити обробку ран, провести заходи зі стабілізації пацієнта, лапароцентез, торакоцентез. У холодну пору року підтримується температурний режим для того, щоб розчини не охолоджувались. Хірургічні інструменти в нас зберігаються запакованими у стерильних пакетах, готовими до використання, – додав Олександр.

Читайте iTechua.com у «Google Новини»


Знайшли орфографічну помилку в тексті? Виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter.

ПРОКОМЕНТУЙ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут