В Університеті штату Північна Кароліна розробили новий вид броні: композитну металеву піну, яка в два рази легше металевих пластин, але так само міцна. Про це йдеться на сайті університету.
Композитна металева піна (CMF) – це металева пластина з губчастою структурою, яка поглинає удар завдяки повітряним кишенях. Професор авіа- і ракетобудування Авсане Рабіейі вже кілька років працює над вдосконаленням броні з CMF. Новий варіант виглядає так: керамічна лицьова панель, середній шар (поглинач удару) з CMF і тонка задня пластина з алюмінію.
Броню випробували кулями 50-го калібру і бронебійними снарядами на швидкості 500-885 метрів в секунду. Матеріал поглинув 68-78% кінетичної енергії. У деяких випадках на задній панелі броні навіть не залишилося вм’ятин.
Крім того, металева піна витримує екстремальну температуру, а також блокує рентгенівські, гамма-промені і нейтронне випромінювання. За словами Рабіейі, для матеріалу може знайтися безліч застосувань: від освоєння космосу, до військової техніки. Він також може підійти для виробництва “автомобілів, автобусів і поїздів”.