Фото: © РИА Новости/Григорий Василенко
Державне підприємство “Антонов” презентувало перший безпілотний літальний апарат. Він увійде до частини авіаційного комплексу під назвою “Горлиця”. Випробування безпілотника відбулися на території льотно-випробувальної бази “Антонов” у Гостомелі.
Безпілотник здатний працювати на висоті до 5 тисяч метрів. Дальність польоту становить 1 тисяча кілометрів.
“2014 року з початком російської агресії ми взагалі не мали безпілотних літальних апаратів. Однак зараз наші розробники навіть можуть конкурувати на міжнародному ринку“, — сказав під час брифінгу секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО) України Олександр Турчинов.
Безпілотник багатофункціональний. Може виконувати розвідувальні функції, функції корекції та наведення вогню, а також ударні функції. Тобто випускати по цілі прикріплені ракети.
“Це — дуже серйозний крок, який зробив наш український оборонпром. Як тільки ми відпрацюємо технічні моменти, виробництво таких апаратів стане стратегічно важливою ланкою всього оборонного виробництва. Ми повинні розуміти не тільки те, що відбувається під Москвою, але й те, що відбувається на Камчатці, Владивостоці — в інших регіонах країни-агресора“, — наголосив Турчинов.
Авіаційний комплекс “Горлиця” призначений для ведення повітряної оптико-електронної розвідки, вдень та вночі. Безпілотники “навчені” виконувати завдання в простих та складних метеоумовах. Вони можуть передавати на командний пункт бригади (батальна) розвідувальної інформації дані про цілі (об’єкти) супротивника для забезпечення ефективного застосування механізованих (танкових) бригад, дивізіонів ракетних військ та артилерії.
Довгоочікуване оновлення One UI 7 дуже швидко дістанеться до безлічі гаджетів під брендом Galaxy. У…
Apple працює над розширенням своєї функції виявлення падінь, спочатку розробленої для Apple Watch, на інші…
Microsoft готує радикальну зміну екрану смерті у новому оновленні Windows 11. Замість звичного синього екрану…
Google несподівано відкрила безкоштовний доступ до експериментальної версії своєї передової нейромережі Gemini 2.5 Pro для…
Ми живемо у дивовижний час: штучний інтелект зі сторінок фантастики стрімко входить у наше життя.…
Компанія TSMC прискорила підготовку до масового випуску 2-нм чіпів, і перші партії надійдуть у виробництво…