Просто космос: В Японії тестують «поїзд-кулю»

1

«Поїзд-куля» під назвою ALFA-X стане найшвидшим чинним поїздом в світі.

Зараз розробка перебуває на етапі тестування. Про це повідомляє видання Bloomberg.

В Японії існує високошвидкісна мережа залізниць, що з’єднує велику частину міст держави. Вона носить назву «Сінкансен». По ній рухаються швидкісні склади, які охрестили «поїздами-кулями» через форми їх носового обтічника. Межа швидкості такого транспорту обмежується характеристиками залізничного полотна. На сьогодні найбільша дозволена для складів швидкість – 320 км / ч.

Читайте також  Експерти розповіли коли слід очікувати проривної технології 6G

Однак до 2020 року уряд Японії планує збільшити допустиму швидкість на одній з гілок магістралі до 360 км / ч. Потяги, здатні досягти цієї межі, вже існують, але для подальшого підвищення швидкості необхідні більш досконалі технології.

Новий «поїзд-куля», швидкість якого, згідно з розрахунками, може досягти 400 км / год, отримав назву ALFA-X (Advanced Labs for Frontline Activity in Rail eXperimentation). Ніс локомотива має обтічну форму і виступає на цілих 22 метри перед кабіною машиніста.

Зараз ALFA-X проходить тести на залізничному полотні вночі два рази в тиждень. І хоча тестування технології вже почалося, новий поїзд буде введений в експлуатацію тільки в 2030 році з-за складнощів його впровадження в існуючу транспортну систему Японії.

Але в 2027-му уряд країни також планує відкрити магістраль між Токіо і Нагоя, по якій рухатимуться маглева – поїзди на магнітній подушці. Тому є велика ймовірність, що ALFA-X буде вже не найшвидшим поїздом в японській транспортної мережі.

Джерело: naked-science.ru

Редакція iTechUa веде канал в «Telegram». Підписуйтесь! 

загрузка...
Загрузка...

1 коментар

  1. 320 км/час. Зачем подпевать японским замашкам? Французский ТЖВ прошел тестовый участок со скоростью 576 км/час и дело не за поездами, а за железнодорожными путями. Но вы то превозносие6 именно поезд!

ПРОКОМЕНТУЙ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут