Categories: Технології

Вражаюче відео: Перший турецька легкий авіаносець спустили на воду

Share
Час читання: < 1 хв.

Турки спустили на воду свій перший авіаносець.

Турецьке суднобудівне підприємство Sedef Shipbuilding спустила на воду легкий авіаносець «Анадолу», перший корабель такого такого типу, побудований в країні. Як пише Sonhaberler, церемонія спуску корабля на воду відбулася 4 травня 2019 року в Тузлі в Стамбулі. Найближчим часом корабель буде добудовуватися на плаву, після чого фахівці проведуть його швартовні і ходові випробування.

Спуск авіаносця на воду відбувся без гучного церемонії незабаром після пожежі, що сталася на його борту в сухому доці. Пожежа на авіаносці «Анадолу» трапився 29 квітня 2019 року. В результаті інциденту ніхто не постраждав. Ймовірно, збиток від пожежі не був великий. Раніше передбачалося, що через пожежу спуск авіаносця на воду, запланований на 2019 рік, буде перенесений.

Будівництво легкого авіаносця «Анадолу» ведеться в Туреччині з квітня 2016 року. При довжині 232 метра і шириною 32 метри водотоннажність корабля складає близько 28 тисяч тонн. Він зможе розвивати швидкість до 21 вузла, а дальність його ходу складе близько 9 тисяч морських миль. До авіагрупи корабля планується включити 12 винищувачів F-35B Lightning II, 4 ударних вертольота T129 і 8 багатоцільових вертольотів.

Турецький корабель буде озброєний 5 артилерійськими установками калібру 25 міліметрів, 2 артилерійськими установками калібру 20 міліметрів і однієї пусковою установкою зенітних ракет. ВМС Туреччини планують використовувати «Анадолу» в якості легкого авіаносця і командного корабля для управління діями флоту.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло

Останні записи

Забуті функції смартфонів, які ми більше не використовуємо

Так, змін було чимало. Батареї Пам'ятаєте, як ми самі змінювали акумулятори в телефонах? Ще років…

29.03.2025

Найкращі смартфони березня: рейтинг від експертів

Редакція порталу iTechua.com склала добірку найкращих смартфонів, представлених у березні 2025 року. У рейтингу зібрані…

29.03.2025

Революція у VR: представлено новий пристрій який передає відчуття дотику

Дослідники з Північно-Західного університету (США) представили інноваційний пристрій, який виводить тактильні відчуття у віртуальній реальності…

29.03.2025

Тонкі смартфони: чому їх дизайн часто не має сенсу

Поява кремній-вуглецевих акумуляторів сприяла відродженню тренду на тонкі смартфони, і чутки про нові моделі, такі…

29.03.2025

Apple Watch Ultra 3 отримає корпус із новим матеріалом

Apple активно працює над новою моделлю Apple Watch, яка може отримати цільноскляний корпус, здатний реагувати…

29.03.2025

Опубліковані перші рендери Samsung Galaxy Z Flip7 FE

У мережі з'явилися перші рендери Samsung Galaxy Z Flip7 FE. Зовнішні відмінності від торішнього Galaxy…

29.03.2025