Людина майбутнього буде покрита мережею імплантів і датчиків

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Вчені зі Стенфорда вважають, що в майбутньому людина буде покрита мережею різних датчиків і імплантів, які збільшать її можливості. Мережа, яку вони назвали bodyNET, об’єднає портативні ґаджети, натільню електроніку, додатковий орган почуттів людини, пише The Next Web.

Вчені описують платформу, яка перетворить шкіру людини в інтерфейс, частина тіла буде покрита гнучкою електронікою, важливою частиною життя стане доповнена реальність, а імпланти можуть з’явитися навіть в мозку людини.

Зараз вчені обговорюють перешкоди на шляху реалізації такої системи. Сьогодні це не можливо не стільки із-за технічних обмежень або нерозвиненість технологій, а через сприйняття громадськістю. Немає відповідних законів, у людей існують різні страхи і табу, пов’язані з цим.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Великі побоювання пов’язані з конфіденційністю і захистом таких систем. Очевидно, що вони будуть чинити великий вплив на організм людини, тому їх злом може призвести до плачевних наслідків. Навіть до того, що в мозок почне надходити різний шум, який порушує його роботу. Перешкод багато, але вчені зі Стенфорда бачать в цьому майбутнє. Техніка допоможе людині розширювати можливості свого тіла.

Подібні ідеї існують давно. І вже сьогодні можна вступити в локальні спільноти боді-хакерів, які намагаються за допомогою технологій збільшити свої можливості. Наприклад, команда, відома як Cyborg Nest, пропонує дати людству шосте почуття. Вона вживляє спеціальний чіп, який вібрує кожен раз, коли його носій виявляється в магнітному полі, лінії якого орієнтовані на північ. Вони самі поки не знають, навіщо це потрібно, але вважають важливим. Більш практичним боді-хакінгом займається, наприклад одна шведська компанія. Вона пропонує співробітникам вживити NFC-чіпи в руку, щоб відкривати двері, платити в кафе.

джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.