Categories: Технології

Яка БМП для української армії є перспективною

Share
Час читання: 2 хв.

На сучасному етапі інтенсивного формування нових Збройних Сил України та інших силових структур, з причин, що обумовлені виникненням нових загроз та вимагають адекватної відповіді ворогу, який кількісно переважає та непередбачуваний в своїх діях.

За останні роки у військово-технічній літературі, в мережі Інтернет з’явилося багато публікацій, присвячених проблематиці застосування бронетехніки, у тому числі і бойових машин піхоти, сьогодні і в перспективі.

Війна на сході України ще раз наочно довела, що сьогодні саме БМП, а не танк, – найслабкіша ланка в системі військової бронетехніки.

Створимо «чорновий портрет» перспективної БМП для Української армії, яка буде здатна вести боротьбу:

з противником, що перевершує силою або що атакує «в спину» (НЗФ);

в основному на своїй території;

умовах обмежених людських, економічних і інших ресурсів.

Завдання безпечного наземного переміщення піхоти «з пункту А в пункт Б» під вогнем противника здатна буде вирішити тільки добре захищена бойова машина піхоти.

Обов’язковою умовою повинні стати посилення броньового захисту днища від протитанкових мін і керованих фугасів, а також використання інших способів підвищення мінної стійкості.

Ідеальної броні не існує, тому слід вжити заходів щодо зниження наслідків при ураженні протитанковими боєприпасами внутрішніх відсіків бронемашини. Нас, насамперед, буде хвилювати життя і здоров’я людей.

Великого значення (якщо не головного) набуває комплекс озброєння перспективної БМП, здатної самостійно боротися з переважаючими силами противника на землі і в повітрі, озброєння має бути універсальним і багатоканальним. Досвід бойових дій в АТО показує, що особливістю сучасних бойових дій є швидкоплинність і висока інтенсивність вогневого контакту.

Єдиним способом забезпечити дієвий захист БМП від можливих дій авіації, вертольотів, повітряних розвідувально-ударних безпілотних комплексів під час початку повномасштабних бойових дій є включення до складу її озброєння ефективного протиповітряного комплексу малої дальності.

Необхідність винести озброєння і боєприпаси поза залюднений відсік, а також забезпечити захист від «протидахових» боєприпасів при збереженні бажаної (не менше 1,3-1,4 м) внутрішньої висоти десантного відділення зумовить форму і конструкцію башти перспективного БМП.

Створення сучасної перспективної БМП для Сухопутних військ ЗСУ відкриває цікаві перспективи. Було намагання зробити спробу розглянути нові можливості і якості одного з основних елементів системи сучасного ведення збройної боротьби, а саме перспективної БМП.

І.Г. Бондарєв, М.В. Коломієць, Національна академія сухопутних військ, Львів

Джерело

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Apple здивує всіх: Face ID вмонтують у розумний дверний дзвінок

    Авторитетний інсайдер і журналіст Bloomberg Марк Гурман поділився інформацією про те, що Apple "перебуває на…

    23.12.2024

    Microsoft випустила безкоштовну версію ШІ-помічника для програмістів

    GitHub представив безкоштовну версію свого інструменту для програмування Copilot, який тепер за замовчуванням включений у…

    23.12.2024

    З 1 січня WhatsApp більше не підтримуватиме старі Android-пристрої

    З 1 січня 2025 року смартфони під управлінням Android KitKat і більш ранніх версій платформи…

    23.12.2024

    Нова ера ядерної зброї: США розпочали випуск вдосконалених В61

    У 2024 році зі спеціалізованої виробничої лінії випустили перші зразки важких авіаційних бомб B61, які…

    23.12.2024

    iPhone 17 Pro здивує камерою на 24 Мп для селфі, але без титанових акцентів

    Apple готується здивувати фанатів у 2025 році з виходом iPhone 17 Pro, який отримає кілька…

    23.12.2024

    Швидкість роботи смартфона: чому ОЗП так важлива для його продуктивності

    Оперативна пам'ять смартфона – це, можна сказати, місток між внутрішнім сховищем і процесором, вона допомагає…

    22.12.2024