Нова хакерська кібератак в Україні була здійснена 24 жовтня на ряд держпідприємств, серед яких Міністерство інфраструктури. Вірус-шифрувальник, який отримав назву Bad Rabbit, вимагає викуп в біткойнах.
Як в своєму Facebook повідомила Group-IB, що займається запобіганням і розслідуванням кіберзлочинів, вірус атакував стратегічні підприємства в Україні та ряд редакцій російських інформресурсів – зокрема, інформаційне агентство “Інтерфакс” і один з найпопулярніших сайтів Санкт-Петербурга “Фонтанка”.
Також повідомлялося про атаки на сайти Міністерства інфраструктури, Міжнародного аеропорту Одеси і на Київський метрополітен.
Суть роботи вірусу така: хакери просять своїх жертв перейти по посиланню на один із сайтів Darknet’а (темна сторона інтернету, де можна побачити безліч сайтів із забороненим контентом: порорнографія, продаж наркотиків і зброї тощо – “24”), де запускається автоматичний лічильник часу. В результаті хакери просять перерахувати їм 0,05 біткоіни (283 долара), обіцяючи в іншому випадку знищити всю зашифровану інформацію, пише Forklog.
Нагадаємо, 27 червня в Україні почав поширюватися вірус-вимагач Petya.A. Атаці піддався і медіахолдинг ТРК “Люкс”, до складу якого входить 24 Канал.
Згодом стало відомо, що, крім України та Росії, вірус поширюється по країнах Європи, США та Азії.
Також в КП “Київський метрополітен” заявили, що через кібератаки заблоковані банківські сервіси підприємства (оплата безконтактними банківськими картами на жовтому турнікеті або MasterPass).
Не представлений поки що офіційно Samsung Galaxy S25 протестували в Geekbench, завдяки чому стало відомо…
Наразі плани TSMC у Сполучених Штатах залежать від поточної політичної ситуації. Як повідомляє Digitimes, компанія…
Любителі мобільних пристроїв чекають чергових флагманських смартфонів, і на черзі апарати Samsung Galaxy S. Їхня…
Google випустила безкоштовний застосунок чат-бота Gemini для користувачів iPhone - тепер його можна завантажити в…
Чесно кажучи, я теж час від часу беру телефон у ліжко, хоча знаю, що це…
Компанія 01.ai представила нову модель ШІ Yi-Lightning, схожу з GPT-4. Для навчання моделі використовувалося 2000…