Categories: Технології

Стартапи зі штучним інтелектом побили всі світові рекорди

Share
Час читання: 2 хв.

Згідно з новим звітом PwC і CB Insights, венчурне фінансування компаній ШІ в минулому році зросло на 72%, досягнувши рекордних 9,3 мільярда доларів. Про це повідомляє Bloomberg.

Середньорічне зростання з 2015 по 2017 рік склало 28%, це відображає середовище фінансування в цілому: венчурні інвестиції в США досягли 99,5 млрд доларів в 2018 році, найвищого рівня з 2000 року.

Студенти коледжів минулого року записалися на вступні курси зі штучного інтелекту і машинного навчання в рекордних кількостях, число наукових статей з цієї теми різко зросло, а офіційні особи згадали технологію на більш ніж 70 засіданнях Конгресу США.

Технологія штучного інтелекту в останні роки стала більш досконалою, так як все більше компаній почали використовувати прогностичні алгоритми та інші автоматизовані методи в самих різних дисциплінах.

У четвертому кварталі найбільшою угодою з штучного інтелекту в США було фінансування в розмірі 400 мільйонів доларів, залучене стартапом Zymergen Inc. Zymergen використовує роботів з штучним інтелектом для генетичної інженерії мікробів з метою створення нових матеріалів, таких як гнучке скло, і поліпшення існуючих, наприклад, фарби, перешкоджає виявленню радара.

Найбільша угода зі штучного інтелекту в США за весь 2018 рік полягала у фінансуванні стартапу зі створення безпілотного автомобіля Zoox Inc. на суму 500 мільйонів доларів.

Пізніше інвестори вклали 600 млн доларів в SenseTime Group Ltd. SenseTime продає програмне забезпечення, яке розпізнає людей і об’єкти, і з оцінкою в 4,5 мільярда доларів є найціннішим стартапом ШІ у світі.

Вперше, принаймні з 2013 року, кількість угод з ШІ скоротилося, навіть незважаючи на зростання загального обсягу вкладених коштів, що свідчить про фокусуванні інвесторів на компаніях-переможців. Тенденція до селективності була особливо яскраво виражена в стартапах на початковому етапі: кількість угод впала з 39% в 2017 році до 30% в 2018 році.

“З продуктами з відкритим вихідним кодом стало дійсно легко створити компанію ШІ”, – прокоментував аналітик CB Insights Майк Уоули.

Андрій Харитоненко

Опублікував
Андрій Харитоненко
Tags: укрШІ
  • Останні записи

    Wi-Fi 8 запропонує швидкість як у Wi-Fi 7, але з більшою надійністю

    Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…

    15.11.2024

    Акції Samsung досягли максимального зростання з початку 2021 року

    Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…

    15.11.2024

    Названо точну дату презентації Samsung Galaxy S25

    Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…

    15.11.2024

    Baidu показала інноваційні окуляри з інтегрованим штучним інтелектом

    Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…

    15.11.2024

    Вийшов другий сезон “Таємниця бункера” на Apple TV+

    Сьогодні, 15 листопада, на стримінговому сервісі Apple TV+ відбулася прем'єра другого сезону "Таємниця бункера" -…

    15.11.2024

    Google припиняє показ політичної реклами в країнах ЄС

    Google заявила про рішення припинити показувати політичну рекламу в Європейському Союзі, починаючи з жовтня 2025…

    15.11.2024