Приблизний час читання: 4 хв

Українців попереджають про нову масштабну кібератаку

0

Служба безпеки України попереджає про ймовірність нової масштабної кібератаки на державні структури та приватні компанії. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

«Атака може бути здійснена з використанням оновлень, у тому числі загальнодоступного прикладного програмного забезпечення. Механізм її реалізації буде подібним до кібератаки, проведеної в червні 2017 року», – йдеться у повідомленні.

За інформацією спецслужби, цілями зловмисників визначені великі державні та приватні компанії. Основна мета – порушити штатне функціонування інформаційних систем, що може дестабілізувати ситуацію в країні.

В СБУ закликали дотримуватися таких рекомендацій:

  • оновити сигнатури антивірусного ПЗ на серверах і робочих станціях;
  • здійснити резервування інформації, що оброблюється на комп’ютерному обладнанні;
  • забезпечити щоденне оновлення системного програмного забезпечення, у т.ч. OS Windows усіх без винятку версій.
Читайте також  Ілон Маск розповів про приблизну вартість чіпування людини

Нагадаємо, 27 червня комп’ютерні системи державних установ, банків та компаній атакував Інтернет-вірус під назвою «Petya.A», що є різновидом вірусу WannaCry, який  пройшовся світом у травні. Вірус шифрував файли на зараженому комп’ютері та виводив на екрані повідомлення з вимогою перевести на вказаний гаманець суму в біткоінах, еквівалентну 300 доларам.

Крім України вірус вразив комп’ютери підприємств Європи та США. У кіберполіції заявили, що «Ransom: Win32 / Petya» поширювався за допомогою бухгалтерського програмного забезпечення M.E.Doc, розробленого в Україні.

Читайте iTechua.com у «Google Новини»


Знайшли орфографічну помилку в тексті? Виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter.

ПРОКОМЕНТУЙ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут