В сентябре Президент Порошенко порадовал украинский народ доброй вестью — Европейский парламент поддержал идею об отмене роуминга для граждан Украины в странах ЕС.
Здавалося б, це беззаперечна перемога. Але вітчизняні мобільні оператори, які потім коментували цю подію, майже перетворили її на зраду.
Варто зазначити, що оператори Київстар та Vodafone частково або повністю належать Росії і їх власники навряд чи зацікавлені у сприянні розвитку українського ринку мобільного зв’язку.
Зрозуміло, що підтримати — це не синонім слова «прийняти» або «скасувати». Зараз мова йде про перспективу. Поки що питання нашого з вами роумінгу внесли до проектів документів Саміту «Східне партнерство», що пройде у Брюсселі 24 листопада. Там його і розглянуть.
Ясна річ, представники українських мобільних операторів уже висловили свої перші думки з цього приводу. Найбільшим песимістом виявився Петро Чернишов, президент компанії «Київстар». На його думку, скасування роумінгу призведе до підвищення тарифів всередині країни.
«Роумінг — це не головна, але суттєва частина наших доходів. Якщо ці доходи зникнуть, нам доведеться компенсацію цих коштів шукати на внутрішньому ринку», — цитує Петра Андрійовича «Економічна правда».
Ось так перемога одним коментарем перетворилася на зраду. Але голова «Київстару» не лише засмутив, але й «потішив» — найближчим часом роумінг не скасують.
З цією думкою згодна Вікторія Павловська, прес-секретар Vodafone. За її словами, процес скасування плати за роумінг може тривати близько трьох років, бо, окрім європарламентарів, до нього мають долучитися регулятори та оператори різних країн.
На щастя, компанії мобільного зв’язку, зокрема, й українські, не можуть контролювати поширення бездротового інтернету (йдеться про wi-fi мережі) та широке застосування різноманітних гаджетів.
Повертаючись до роумінгу та його можливого скасування — Україна не єдина країна, яка має такі перспективи. Чиновники ЄС обговорюють припинення роумінгових платежів також для Молдови та Грузії.
Джерело: tokar.ua