Categories: Технології

Бойові роботи українського виробництва показали на міжнародній виставці (ВІДЕО)

Share
Час читання: 3 хв.

На виставці «Зброя та безпека 2018» в Києві представлені новітні дистанційно керовані колісні і гусеничні модулі.

На міжнародній виставці «Зброя та безпека 2018», яка проходить в столичному МВЦ з 9 по 12 жовтня, широко представлені дистанційно керовані платформи – колісні та гусеничні роботи.

Дуже цікаві роботи показала компанія Global Dynamics зі Львова. На стенді можна побачити відразу дві одиниці дистанційно керованого транспорту (ДРП). Почнемо з броньованого ДУТ «Ironclad». Він має шарнірно-зчленовану раму, повний привід і має модульну навісну броню 4-класу (захист від куль 12,7 мм).

«Ironclad» оснащений дистанційно керованим модулем «Шабля» – масою 80 кг (з озброєнням – 128 кг). Він комплектується 7,62 мм кулеметом з боєкомплектом тисячу патронів. Час активної роботи – до 8 годин, пасивної – до 24 годин.

Власна маса ДУТ «Ironclad» становить 1100 кг, а вантажопідйомність – 200 кг. Габаритні розміри: довжина – 2570 мм, ширина – 1705 мм і висота 960 мм. У рух машину приводять чотири електромотори (по одному на колесо) сумарною потужністю 28 кВт. Їх живлять батареї ємністю 15 кВт.год Максимальна швидкість досягає 20 км / ч. Запас ходу – до 130 км. Час роботи в режимі навантаження – 4 години, в звичайному – до 10 годин.

Другий представлений ДУТ називається «Hound» (Human-In-The-Loop). Це чисто транспортний робот, тут немає броні, а тому власна вага його становить 600 кг. При цьому модуль може перевозить самого себе – тобто його вантажопідйомність теж 600 кг.

Машина має такі ж електромотори, запас ходу і максимальну швидкість, що і ДРП «Ironclad». Орієнтовна вартість ДУТ «Ironclad». – 50 тис. Доларів, а з модулем «Шабля» – 70 тис. Доларів.

Ще одна новинка виставки «Зброя та безпека 2018 – безпілотний роботизований модель від виробника Infocom із Запоріжжя. Він має довжину 2270 мм, ширину 1240 мм і висоту 1590 мм. Колісна база – 1270 мм. Кліренс – 220 мм. Вага без поворотної платформи – 400 кг. Вантажопідйомність – 350 кг. Безпілотник надає руху одноциліндровий 4-тактний двигун потужністю 50 к.с.

Поворотна платформа має ступінь захисту IP65. Сектор спостереження і поразки у вертикальній площині – від мінус 20 град. До плюс 37 град; в горизонтальній площині – 360 град. Швидкість повороту платформи – 60 град. в секунду. На поворотній платформі встановлено кулемет 7,62 мм (може бути і гранатомет УАГ-40). Боєкомплект -1000 патронів (375 гранат).

Машина оснащена відеокамерами широкого і вузького огляду. В якості опції – можна встановити тепловізор і стереокамерами. Є лазерний далекомір. Дальність ураження цілі – 1000 м. Виявлення відеокамерою і тепловізором – 1000 м. Є система автоматичного утримання цілі.

А на стенді Заводу «Кузня на Рибальському» представлено бойової дистанційно управляємою модуль «Піранья». Він призначений для виконання завдань вогневого ураження і розвідувальних цілей. Також може транспортувати вантажі, евакуювати поранених і доставляти боєприпаси.

Габаритні розміри: довжина – 1500 мм, ширина – 982 мм і висота – 500 мм (без поворотного модуля). Кліренс – 190 мм. Кут подоланого підйому – 30 град., Крену – 25 град., Стінка – 0,2 м. «Піранья» приводиться в рух електромотором. Максимальна швидкість – 20 км / ч. Запас ходу – 20 км.

Опорно-поворотна вежа може бути укомлектована 40-мм автоматичним гранатометом УАГ-40 або кулеметом 12,7 мм НМВт або кулеметом 7,62 мм ПКТ. Вежа працює у вертикальній площині – від хвилин 6 до плюс 50 градусів або в горизонтальній – від хвилин 90 до плюс 90 градусів.

Модуль автоматичної навігації має функцію «сліду за мною» для руху в колоні за транспортним засобом, обладнаним спеціальним маяком. Може також слідувати за маршрутом, заздалегідь визначеному в ГІС. А також вміє автоматично повертатися на базу в разі втрати зв’язку з оператором.

telegraf.com.ua

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: укр
  • Останні записи

    Google тестує новий жест для смартфонів

    Google створює новий жест, який дозволить викликати віртуального помічника за допомогою трикнопкової навігації. Це стане…

    12.11.2024

    Google покращить функції зйомки в Android-додатках

    Технологія зйомки RAW-фотографій на смартфонах існує вже давно, але найчастіше вона доступна тільки на дорогих…

    12.11.2024

    Чому розвиток ШІ-технологій сповільнюється: основні причини

    Розвиток технологій штучного інтелекту вийшов на плато, що стало несподіваною новиною для багатьох. Проривні успіхи…

    12.11.2024

    Що нового з’явилося в iOS 18.2 beta 3: огляд оновлень і функцій

    Компанія Apple випустила чергові бета-версії своїх ОС і внесла в них кілька помітних змін і…

    12.11.2024

    Apple запатентувала інноваційні ремінці для годинників з додатковими функціями

    Компанія Apple запатентувала нову технологію, яка може значно розширити можливості смарт-годинника Apple Watch з моніторингу…

    12.11.2024

    Apple планує випустити смарт-камеру для дому

    Ходять чутки, за якими компанія Apple розробляє дисплей для розумного будинку. Він може працювати на новій системі…

    12.11.2024