Чим зацікавив європейців український Ан-30Б

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

На престижному міжнародному авіашоу?

Тисячі відвідувачів (від аматорів до професіоналів авіації), сотні експонатів льотної техніки (від легких цивільних вертольотів до винищувачів і бомбардувальників). Престижне міжнародне авіашоу, що відбувалося на Мальті 23–24 вересня, зібрало представників із Великої Британії, Італії, Франції, Німеччини, Америки… Місія представляти Україну на заході цьогоріч випала транспортному літакові Ан-30Б. Раніше цей борт на авіаційних шоу не презентували, льотчики запевняють, що дебют був успішним. Чим зацікавив європейців український борт, на що він здатний і чому інші країни беруть його в оренду, розповів полковник Олег Михайленко, голова української делегації, заступник командира бригади транспортної авіації

Спілкуємося з офіцером одразу після прильоту делегації на Батьківщину. Після шоу Ан-30Б довго не простоював без діла: його того ж дня відправили виконувати спостережні польоти. Та й Олег Михайленко вже заклопотаний цілою низкою завдань, тож ледь знаходить час для розмови у своєму тісному графіку.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

— Організатори авіашоу звернулися до нас із проханням презентувати Ан-30Б. Ми це прохання виконали, адже для нас міжнародні авіаційні заходи є цікавими й корисними, це дає змогу поспілкуватися з колегами з інших країн, побачити нову техніку. Щодо презентованого на шоу Ан-30Б, то це іменний літак Костянтина Могилка, саме на такому він виконував свій героїчний і, на жаль, трагічний виліт. Ан-30Б виконує не лише транспортні перевезення, а ще й спостереження за допомогою встановленої на його борту штатної фотоапаратури. Для гостей заходу саме цей нюанс був цікавим. Багато людей плутає й називає цей борт розвідником, насправді це не так: ми займаємося не розвідкою, а спостереженням. Тобто літак виконує мирні завдання. Якщо треба підтвердити або спростувати дані, то він вилітає й фотографує місцевість.

Олег Іванович розповідає, що найголовнішим завданням літака Ан-30Б є забезпечення польотів за угодою «Відкрите небо», яка діє в 34 країнах. Український борт виконує як активні, так і пасивні місії. Тобто його і українці використовують під час спостережних польотів, і інші країни орендують, які таких бортів не мають. Метою подібних польотів є контроль над звичайними видами озброєння.

— Для прикладу, Данія повідомляє, що в них закрився аеродром, звідти забрали всю техніку, озброєння. Для того щоб проконтролювати ситуацію, відсилаємо свій літак. Він фотографує визначену територію. У нас є спеціальний відділ, що аналізує отримані знімки. Після дешифрування зображень отримуємо відповідь, що аеродром справді закрили. Також наш літак орендують інші країни. Наведу для прикладу Польщу, вона має право виконувати спостережні польоти над територією Росії. Лише цього року було вже два таких польоти. Польські фахівці прилітають до нас рейсовими літаками або ж ми летимо по їхніх спеціалістів у Польщу. Отримані фотоматеріали є власністю польської сторони, вони можуть використовувати їх, виходячи зі своїх інтересів.

Попри те, що український транспортник виконував на Мальті статичний показ, а не демонстрував віражі в небі, до нашої делегації було прикуто неабияку увагу європейців. Цікавились як презентованим бортом, так і загалом ситуацією на Сході країни.

— Тільки за перший день авіаційного шоу літак подивилося більше як півтисячі осіб. Це і просто глядачі, і військові льотчики з інших країн. Виставку відвідало багато українців, які проживають і працюють на Мальті. Вони прилітали з усіх куточків острова, українська громада тут дуже згуртована й потужна. Нашим землякам було приємно, що прилетіла українська делегація, часто запитували, чи можна порозмовляти з нами українською, висловлювали підтримку.

Забігаючи наперед, Олег Михайленко каже, що українську делегацію вже запросили на виставку, що відбудеться в Данії наступного року.

джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.