Рішення абстрактних математичних задач і рівнянь не приносить конкретної користі – школярі не розуміють, навіщо їм це потрібно, вважає підприємець Ілон Маск. Замість цього він пропонує вивчати концепції з математики та фізики на практиці – наприклад, розбирати двигуни або будувати супутники.
Освітня система побудована таким чином, що школярі не розуміють, навіщо вони вивчають той чи інший предмет. Цю проблему глава Tesla і SpaceX підняв на Міжнародній конференції з використання та розвитку технологій МКС.
«Дітей буквально закидають в математику. Вони не розуміють, навіщо потрібно вирішувати ці дивні завдання. А наш мозок звик відсівати інформацію, яка здається йому непотрібною», – пояснив Маск.
Підхід до освіти, при якому діти вивчають дисципліни на прикладі конкретних кейсів, вже давно відомий в педагогіці, але поки застосовується рідко. Маск вважає, що необхідність змін вже назріла. Проектування супутників і розбір двигунів дасть достатньо уявлення про математику і фізику, а вміння користуватися гайковим ключем і викруткою матиме практичну користь. Такий підхід допоможе закріпити знання і зв’язати їх з реальними життєвими сценаріями, впевнений глава космічної компанії SpaceX.
Як зазначає CNN , для Ілона Маска навчання – це безперервний процес протягом усього життя. Це доводить приклад самого підприємця. Він заробив статок на сервісі платежів PayPal, після чого звернув свою увагу на електромобілі і багаторазові ракети.SpaceX стала першою приватною компанією, яка зробила регулярний запуск багаторазових ракет нормою. Електромобілі Tesla завойовують світовий ринок, а Маск вже розробляє нові проекти в сфері чистої енергетики – від сонячних панелей до заправок і систем накопичення енергії.