Categories: Технології

Порятунку нема: Що принесе Україні перемогу на Донбасі

Share

Ми розповідаємо про ударні безпілотники (БПЛА із ракетами), які має незабаром отримати українська армія від союзників з США.

Після кількох років переговорів передача бійцям ЗСУ надсучасної зброї для захисту від агресорів виглядає вже зовсім не чимось химерним. Але якщо раніше мова йшла про ПЗРК Javelin, то зараз у переговорах дедалі частіше кажуть про ще крутішу “плюшку” – ударні безпілотники (БПЛА).

Як змінить поява ударних безпілотників ситуацію на Донбасі, частина якого нині перебувають під контролем російської армії та проросійських терористів?

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Тут все просто – як у голлівудських фільмах. Виходячи з усього, безпілотники до України можуть надійти саме американські, отже, ЗСУ у найближчому майбутньому можуть “ознайомитися” із розробкою компанії General Atomics Aeronautical Systems – MQ-9 Reaper або більш застарілою моделлю MQ-1 Predator.

Ударний безпілотник MQ-9 Reaper – відеопрезентація

Ці БПЛА являють собою кілька тонн смерті (в прямому розумінні) вартістю від 10 до майже 17 мільйонів доларів. Вони здатні пересуватися зі швидкістю до 482 кілометрів на годину та залітати на відстань до 5900 кілометрів. Тобто натискати на кнопку запуску ракет по цілях на Донбасі можна, сидячи десь у Мадриді (від Донецька до столиці Іспанії всього лише 4430 км).

Максимальна висота польоту – до 15 кілометрів, то ж поцілити у БПЛА можна лише із серйозних ЗРК на кшталт «С-300», але ж, як ми всі пам’ятаємо, їм нерідко заважає те, що земля кругла. Як це було у Сирії.

Усі ж російські ручні комплекси проти ударних безпілотників просто немічні. Таким чином – порятунку від цієї «напасті» у терористів не буде.

Ударний безпілотник MQ-9 Reaper в дії

Озброєння ударних БПЛА може бути досить різноманітним. Від керованих ракет до 220-кілограмових авіабомб, які теж можна дуже точно направляти за допомогою лазеру. Наводити боєголовки можна також із використовуванням GPS.

Звісно, за допомогою ударних БПЛА можна й знищувати цілі у повітрі.

Тож, якщо українці отримають цю зброю, результат бойових дій на Донбасі може вирішитися за кілька днів. Ударними безпілотниками керують такі собі “геймери” десь у штабі. Запускаючи з повітря одну ракету за іншою вони здатні знищити укріплені райони супротивника, його ППО, артилерію та будь що інше, що заманеться операторові.

Ракета безпілотника чекає на свого Захарченка

У реальності, звісно, ніхто не буде стріляти цінними боєприпасами по самотньому алкашу-козаку, що пішов до вітру десь у полі на Донбасі, але не ж не будемо забувати, що саме атакою з БПЛА знищували багатьох командирів терористів. Тому саме ватажкам терористів слід непокоїтись у першу чергу, а їхніх підлеглих вже доб’є цироз печінки безкоштовно.

Ситуація на російсько-українському фронті така, що достатньо всього лише кількох “Предаторів” або “Ріперів” для повного знищення протиповітряної оборони ворога, його командних пунктів та найбільш укріплених ділянок передової. Після цього – хоч авіацію запускай, хоч у наземну атаку йди. Принаймні американські військові розпочинають військові дії саме з ударів БПЛА.

Це такий собі ідеальний сценарій війни. Спочатку ворог залишається без можливості нанести контрудар за допомогою ППО та авіації, зв’язку, а потім його буквально змітають літаки та танки. З точки зору тактики це дуже просто.

Реальні кадри

Тож, якщо українські дипломати дістануть для військових такі “іграшки”, військовим шляхом вирішити долю українського Донбасу буде не так і складно. Більше того, MQ-9 Reaper та MQ-1 Predator можуть поставити крапку у будь-яких спробах Кремля піти у наступ. Тому – чекаємо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Закінчив ТНТУ, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, нові медіа, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Головний редактор iTechua.com. Дякую, що читаєте нас. Є питання, пропозиція або щось цікаве? Пишіть на skarbykdj@gmail.com

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    У 2022 році Google заплатила Apple $20 млрд, щоб залишитися пошуковою системою за умовчанням

    2022 року Google заплатила Apple $20 млрд, щоб стати пошуковою системою за замовчуванням для Safari…

    02.05.2024

    Snapdragon 8 Gen 4 протестували в AnTuTu

    За чутками, Qualcomm скоро представить чіпсет Snapdragon 8 Gen 4, і останнім часом цей чіпсет…

    02.05.2024

    Названо смартфони Samsung, які отримають OneUI 7. Поки що неофіційно

    Портал Gizmochina опублікував список гаджетів Samsung, які мають отримати Android 15 з новою оболонкою One…

    02.05.2024

    У мережі 6G передали дані зі швидкістю 100 Гбіт/с

    Консорціум компаній із Японії провів тестування першого у світі високошвидкісного бездротового пристрою для мереж стільникового…

    02.05.2024

    5 непотрібних функцій сучасних смартфонів, за які ми переплачуємо

    Ви коли-небудь замислювалися, чому одні смартфони дорожчі за інші ? Зрозуміло, що флагмани отримують покращену…

    02.05.2024

    Куо: Apple Watch Ultra майже не отримають апаратних оновлень цього року

    Трохи більше півроку тому аналітик ланцюжка поставок Apple Мінг-Чі Куо заявив, що шанси на запуск…

    02.05.2024