15 пострілів на хвилину: в Україні успішно випробували новий міномет

1
2784
В Україні випробували новий 82-міліметровий міномет. Проект реалізує компанія “Українська бронетехніка” у співпраці з фахівцями ТОВ “Мелітопольський завод автотракторних запчастин” та Державного науково-випробувального центру Збройних сил України, пише газета “Експрес”.
Міномет УПІК-82 розробники позиціонують як заміну ще радянського 2Б14 “Поднос”, який використовують у військах.
Серед переваг українського міномета —  легша на 4,5 кілограма опорна плита з алюмінієво-магнієвого сплаву, вдосконалене з’єднання плити та міномета, завдяки чому він обертається на 360 градусів, отож його можна швидко розвернути у потрібному напрямку.
Під час виготовлення ствол прокатували, поступово нашаровуючи метал, а не обробляли заготовку, як у радянського аналога. Це набагато збільшило його живучість —  ствол під час державних випробувань витримав понад 10 000 пострілів. У аналога цей показник вдвічі менший. Також вдосконалено систему охолодження. Був поліпшений і механізм наведення.
Тож новий міномет може здійснювати 15 пострілів за хвилину із виправленням наведення та 23 —  без нього, максимальна дальність стрільби —  4100 метрів.
“82-міліметрові міномети —  найбільш гнучкий, з погляду тактики використання, міномет у Збройних силах України, —  каже Антон Міхненко, заступник директора Центру дослідження армії, конверсії та роззброєння. —  82-ки найзатребуваніші в армії, оскільки можуть виконувати дуже широкий спектр завдань”.
За словами фахівця, успадковані від СРСР міномети поступово зношуються. Частину їх виготовлено ще в період після Другої  світової війни. “Бойові дії тривають, а ресурс стволів не вічний, і вони потребують заміни”, —  додає пан Міхненко.
Якщо у Вас не відображаються фото чи відео, перейдіть, будь ласка, до повної версії сайту
загрузка...
Загрузка...

1 коментар

  1. А теперь засуньте эту мину Порошенко в зад и -,, Выстрел!” и все вздохнут ,, Ну и вонь…”

ПРОКОМЕНТУЙ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут