В Австралії побудували розумний будинок зі споживанням енергії на $3 на рік

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Будинок створений за стандартними будівельними технологіями із застосуванням доступних матеріалів, здатний акумулювати сонячне світло вдень і обігрівати цим теплом приміщення вночі.

Коштує суперсучасний будинок $386 400 і відкритий для всіх потенційних покупців, повідомляє hightech.fm

Дві фірми з міста Мельбурн, The Sociable Weaver і Clare Cousin Architects, об’єднали свої зусилля і створили 10-зірковий (за рейтингом енергозберігаючих технологій) вуглецево-позитивний будинок. Будівля була побудована за принципом безвідходного виробництва і сконструйоване таким чином, щоб його вуглецевий слід був мінімальним. Архітектори чекають, що будинок буде економити 203 кг вуглецю щороку на кожну людину, яка житиме в ньому.

Будинок площею 160 кв. метрів працює на стійкій енергії, але при цьому красивий, функціональний і виглядає дуже сучасно. Його зводили із застосуванням стандартних будівельних технологій, але з мінімальною кількістю відходів: робочі вивезли всього три мішки сміття. Принцип «безвідходного виробництва» діяв і в тому, щоб домовитися з постачальниками про мінімальну упаковку для будматеріалів. Інші відходи були використані повторно або перероблені. Наприклад, шматки штукатурної плитки прикрасили садову клумбу.

Будинок облицьований деревиною твердих порід, а його підлоги зроблені з полірованого промислового бетону з плитковою ізоляцією. Дах з сонячними батареями потужністю 5 квт виконаний у формі крил метелика. Тому в будинку дуже високі стелі, завдяки яким в кімнати надходить багато сонячного світла.

«Світло, потрапляючи крізь величезні вікна північного крила будинку, збирається в термальну пастку, яка акумулює тепло вдень і вивільняє його вночі. Для цього ми використовували нову ізоляційну технологію, яка називається bio-Phase Change Material (bioPCM). Вона вмонтована в стіни і стелі і може накопичувати і звільняти тепло. Завдяки цьому навіть у холодні зимові дні в будинку буде досить тепло, без додаткового обігріву,» — пояснив Вудс.

Крім того, встановлена система наскрізної вентиляції, щоб можна було охолоджувати або нагрівати будинок. Ще є система підігріву води, вікна з подвійним склінням, світлодіодне освітлення, 10000-літрова цистерна для збору дощової води і меблі, створені без використання токсичних матеріалів. Враховуючи все це, господарі будуть платити за комунальні послуги приблизно три австралійських долара в рік.

Будинок коштує $386 400 і відкритий для всіх потенційних покупців. Творці цього проекту хочуть, щоб їх ідеєю надихнулися забудовники по всій Австралії і поставили б виробництво таких екологічних будинків на потік.

До речі, установка сонячних панелей на дахах будинків набирає все більшу популярність у всьому світі. Згідно з прогнозами, до 2020 року будь-який новий будинок у Каліфорнії буде забезпечувати себе електроенергією. Подібна система була успішно впроваджена в першому у Великобританії енергоємному кластері в місті Суонсі. У перспективі концепція «будинок як електростанція» допоможе економити до 60% комунальних витрат.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.