Categories: Технології

Революція в авіації: “невидимі” винищувачі зможуть запускати дрони-роботи прямо в польоті

Share
Час читання: < 1 хв.
Американські стелс-винищувачі п’ятого покоління F-22 і F-35 незабаром зможуть прямо під час польоту запускати ударні дрони нового покоління – Gremlins ( “Гремліни”), розповідає Warrior Maven.


Унікальна програма Gremlins передбачає створення повітряної системи запуску та управління роботою рою невеликих, а також дешевих багаторазових безпілотників. Як літак-носій використовується C-130 Hercules (“Геркулес”). Після виконання поставлених завдань – розвідки, дій в рамках електронної війни, скидання бомб – рій дронів збирається іншим літаком, пише Ньюсадер.

Таким чином, після вильоту “Гремліна” з борту F-22 і F-35 і виконання відповідних завдань він буде підібраний “Геркулесом”.

Йдеться про стрімкий розвиток технології, яка в своєму зачатковому стані існує вже зараз: в квітні Управління перспективних дослідницьких проектів Міністерства оборони США (DARPA) опублікувало відеозапис, на якому зафіксовано запуск “Гремліна” з борту C-130 Hercules.

У наступному році планується запустити, а потім підібрати на C-130 вже чотири таких безпілотники, перевівши програму на ще вищий рівень випробувань. Відзначається, що в тестуванні візьмуть участь F-22 і F-35.

Зараз головна технічна складність – це зробити навантаження апаратів на транспортники максимально безпечним.

Самі “Гремліни” представляють собою щось середнє між одноразовими дронамі і традиційними БПЛА. Від своїх стандартних “родичів” “Гремліни” будуть відрізнятися тим, що вони стануть по-справжньому автономними. Ці маленькі дрони зможуть самостійно – без постійного контролю з боку оператора – виконувати кілька десятків місій, таких як сенсорні функції, наведення на ціль, транспортування зброї і радіоелектронна боротьба. Про це розповів розповів виданню Warrior колишній головний науковий фахівець ВВС США Грегорі Захаріа.

Це дозволить одній людині управляти відразу безліччю таких безпілотників.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Найтонша рамка серед флагманів: Samsung Galaxy S25 Ultra готовий здивувати

    Інсайдер Ice Universe, який має свої джерела в Samsung, повідомив про те, що Samsung Galaxy…

    17.12.2024

    Samsung Galaxy S25 отримає сім нових забарвлень

    Samsung готується до анонсу флагманського смартфона Galaxy S25 Ultra у січні 2025 року. Що ще…

    17.12.2024

    Дизайн та специфікації Samsung Galaxy F06 стали відомі до релізу

    Ще не представлений бюджетний смартфон Samsung Galaxy F06 показали на зображеннях у всіх кольорах. Також…

    17.12.2024

    Пошук Google освоїв нову функцію: аналізує файли і дає відповіді на запитання

    Пошукова машина Google готова запропонувати користувачам новий сервіс - пошук за документом, який можна буде…

    17.12.2024

    Apple змінює цінову стратегію iPhone, не підвищуючи ціни

    2020 рік був справжнім проривом для Apple. Вийшов iPhone 12, і це не просто черговий…

    17.12.2024

    Apple активно працює над власною лінійкою складних гаджетів

    Відомий технологічний гігант Apple планує кардинально змінити ринок мобільних і комп'ютерних пристроїв за допомогою своєї…

    17.12.2024