Для кого вірус Пєтя А відтепер не страшний

277

Дата-оператор Lifecell передав Департаменту кіберполіції систему власної розробки для екстреного інформування в умовах надзвичайних ситуацій Emergency Notification System. За допомогою цього інструмента можна оперативно (за 3 хвилини) інформувати про кібернебезпеку більше ніж тисячу користувачів. Інформація може надходити як електронною поштою, так і у вигляді голосового чи смс-повідомлення (у цьому мали змогу переконатися журналісти під час заходу: усі акредитовані представники засобів масової інформації отримали такі повідомлення).


Поки що такий інструмент є абсолютно унікальним для українського ринку. Крім кіберополіції він розрахований на стратегічні об’єкти, такі як аеропорти, обленерго. Під час заходу було підписано Меморандум про співпрацю між Департаментом кіберполіції Нацполіції України та компанією Lifecell за сприяння Української асоціації операторів зв’язку «Телас».

Начальник Департаменту кіберполіції Національної поліції України Сергій Демедюк повідомив:
– Ми продовжуємо посилювати нашу співпрацю з приватним сектором у сфері забезпечення кібербезпеки. Відтепер за допомогою отриманого програмно-апаратного комплексу ми матимемо можливість оперативно інформувати щодо кіберзагрози завчасно визначені групи отримувачів, у тому числі об’єкти критичної інфраструктури. Екстрені повідомлення надсилатимуться у випадку настання надзвичайної ситуації. Крім того, ми надаватимемо включеним до списку структурам рекомендації щодо мінімізації наслідків таких загроз.
Але посадовець наголосив, що ця система ніяк не захищає і не використовується для виявлення кібератаки, а лише для вчасного сповіщення людини, яка відповідає за кібербезпеку.

Популярні новини  ШІ написав сценарій для найгіршого фільму в історії (ВІДЕО)

 Навіть секунди, хвилини впливають на уразливість програмного забезпечення, – додав Сергій Демедюк.

Ісмет Язиджи, головний виконавчий директор Lifecell, зазначив:
 Наша компанія докладає максимальних зусиль до створення безпечного кіберпростору, адже від цього залежить безперервна робота мобільного зв’язку абонентів Lifecell та безперебійність бізнес-процесів. Система екстреного сповіщення ENS в умовах антикризового управління дасть можливість своєчасно попереджувати про загрози, тим самим мінімізуватиме можливі негативні наслідки. Саме тому ми прийняли рішення, у рамках корпоративної соціальної відповідальності Lifecell, надати систему ENS для використання кіберполіції.

джерело

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я