Categories: Технології

Французька армія представила новітні ракетні комплекси MMP (ВІДЕО)

Share
Час читання: 2 хв.

Збройні сили Франції готові до першого оперативного розгортання протитанкових ракетних комплексів (ПТРК) нового покоління Missile Moyenne Portee.

З кожним роком провідні країни нарощують свої протитанкові можливості. У випадку з країнами ЄС це не в останню чергу пов’язано з протиріччями з Росією, а також появою у останньої новітніх зразків бронетехніки. Зокрема, створеного на базі важкої гусеничної платформи «армату» танка Т-14.

На даний момент авторитетне видання Jane’s, що спеціалізується на військовій техніці, заявило про готовність Франції до першого оперативного розгортання новітніх протитанкових ракетних комплексів п’ятого покоління Missile Moyenne Portée.

Майор Жан-Люк Дітлер (Jean-Luc Dietler) з технічного відділу французької армії STAT заявив, що керовані системи MMP будуть розгорнуті в чотирьох французьких військових полках: 2e Régiment Etranger d’Infanterie, 2e Régiment Etranger Parachutistes, 1er Régiment de Hussards Parachutistes і 3e Régiment de Hussards. Крім того, Missile Moyenne Portée отримає полк спецназу Сухопутних військ Франції, задіяний в Малі, в рамках операції «Бархан».

Нагадаємо, метою операції є забезпечення безпеки Франції, а також підтримка ряду африканських держав в питанні гарантування їх цілісності і безпеки. Раніше французькі ЗМІ заявили, що з моменту початку операції в Малі ліквідували понад 450 бойовиків.

Перше оперативне розгортання MMP – безумовно, знакова подія для світу військових технологій. Йдеться про останній поколінні протитанкових ракетних комплексів (ряд джерел відносять Missile Moyenne Portée до ПТРК п’ятого покоління). Нагадаємо, відомий американський комплекс FGM-148 Javelin належить третього покоління таких систем. По ряду показників на даний момент він вважається вже застарілим.

Строго кажучи, MMP і створювали як заміну старішим ПТРК Milan і Javelin. Він має комбіновану систему наведення, куди входять тепловизионная і телевізійна головки самонаведення, інерціальна система навігації, а також наведення по оптоволоконному кабелю. Максимальна дальність польоту ракети – 4,1 кілометра.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: укр
  • Останні записи

    TSMC перенесла запуск нового заводу в США на 2025 рік

    Наразі плани TSMC у Сполучених Штатах залежать від поточної політичної ситуації. Як повідомляє Digitimes, компанія…

    15.11.2024

    Samsung планує представити Galaxy S25 на початку 2025 року

    Любителі мобільних пристроїв чекають чергових флагманських смартфонів, і на черзі апарати Samsung Galaxy S. Їхня…

    15.11.2024

    Штучний інтелект Google Gemini вийшов на iPhone

    Google випустила безкоштовний застосунок чат-бота Gemini для користувачів iPhone - тепер його можна завантажити в…

    15.11.2024

    Наскільки безпечно спати зі смартфоном під подушкою

    Чесно кажучи, я теж час від часу беру телефон у ліжко, хоча знаю, що це…

    15.11.2024

    Компанія 01.ai анонсувала інноваційну ШІ-модель Yi-Lightning

    Компанія 01.ai представила нову модель ШІ Yi-Lightning, схожу з GPT-4. Для навчання моделі використовувалося 2000…

    15.11.2024

    Вийшов безкоштовний ChatGPT для Windows

    Стартап OpenAI офіційно оголосив про вихід загальнодоступної версії застосунку ChatGPT для користувачів ПК під управлінням…

    15.11.2024