Дослідницька група з Китаю розробила новий дизайн для надшвидкісного літака, який може долетіти з Пекіна до Нью-Йорка всього за дві години.
Очікується, що швидкість літака буде в п’ять разів вищою за швидкість звуку, пише South China Morning Post.
Як відзначають журналісти, розробка концепту настільки швидкого літака пов’язана з секретною програмою надзвукової зброї в Китаї. Зокрема, автор концепту Цуй Кай і його колеги з Китайської академії наук в Пекіні перевірили зменшену модель літака в аеродинамічній трубі, яка також використовувалася для оцінки аеродинаміки новітніх зразків надзвукової зброї.
Модель літака вдалося розігнати до швидкості у сім разів вище, ніж швидкість звуку – понад 8600 км/год. На такій швидкості літак, як заначили інженери, “працює на диво добре”.
«Поїздка з Пекіна в Нью-Йорк триватиме всього пару годин на гіперзвуковій швидкості в 6000 км/год.», – розповіли дослідники. Наразі пасажирському літаку потрібно близько 14 годин, щоб подолати відстань між двома містами.
Особливістю нового концепту є конструкція крила, яка нагадує біплан. Подібне вже використовували у NASA та СРСР для літаків-носіїв човників. Китайці заявили, що така конструкція дозволить нести більше корисного навантаження, ніж існуючі гіперзвукові транспортні засоби, які мають обтічну форму і трикутні крила.
Зазначається, що порівняно з Boeing 737 аналогічний за розміром гіперзвуковий китайський літак зможе перевозити лише 5 тонн вантажу або 50 пасажирів, тоді як Boeing – 20 тонн вантажу або 200 пасажирів.
У січні Xiaomi представить механічну клавіатуру MK 71 Pro, яка отримає 71-клавішний формат, ручку, що…
Коли я пишу ці слова, до релізу iPhone 17 залишається близько десяти місяців, але вже…
Хочете встановити або перевстановити Windows? Давайте я поділюся тим, на що варто звернути увагу, щоб…
Сьогодні більшість виробників смартфонів робить акцент на ШІ-можливостях своєї продукції. Аналітична компанія SellCell вирішила перевірити,…
Сучасні діти з раннього віку живуть в оточенні гаджетів. Смартфон є найпопулярнішою покупкою для дітей,…
Європейський Союз запускає масштабний космічний проєкт IRIS², спрямований на створення угруповання з 290 супутників зв'язку…