Categories: Технології

Все, що вам потрібно знати про Hyperloop в Україні

Share
Час читання: 2 хв.
Останніми днями багато хто говорить про можливу появy Hyperloop в Україні. Ми вирішили зібрати найактуальнішу інформацію та дізнатись, наскільки такі перспективи реальні.
Нещодавно Міністерство інфраструктури опублікувало твіт:

А вже наступного дня, 22 лютого, міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив про заснування Центру транспортних інновацій HypeUA, який має створити тестовий майданчик для реалізації проекту Hyperloop в Україні.

Якщо ви не читали наші статті про Hyperloop, то я розкажу, що це — це інноваційна технологія пасажирських перевезень, запропонована Ілоном Маском.

Полягає вона в тому, що потяги рухаються у вакуумних трубах, завдяки двом електромагнітним двигунам. Така технологія дозволяє розвивати “потягам” швидкість до 1200 км/год.

Що зараз відбувається з HypeUA?

Наразі відбувається процес оцінки економічного і технічного потенціалу. Сам тестовий майданчик для системи планцють побудувати в наступному році поблизу Дніпра.

Але якщо ви думаєте, що зовсім скоро на зміну холодним вагонам Укрзалізниці прийдуть гіпершвидкісні потяги – ви, на жаль, помиляєтесь.

Оскільки будівництво тестового майданчика — це лише попередній етап, необхідний для початку переговорів з Virgin Hyperloop One про запуск та промислове будівництво вакуумних залізних тунелів:

Не треба очікувати, що завтра ми відкриємо двері, сядемо в капсулу і «помчимо». Бо навіть на світовому рівні ця система не є досконалою, — каже Омелян, уникаючи будь-якої конкретики.

В свою чергу його радник більш оптимістичний:

Насправді, технології розвиваються дуже швидко, і реалізація Hyperloop в Україні, на мій погляд, це питання 3-5 років, — каже радник міністра інфраструктури, пан Юрій Гусєв.

Якщо все піде за планом і вдасться знайти приватних інвесторів, то в першу чергу такі потяги з’єднають Дніпро і Київ. А вже потім будуть проведені додаткові лінії до Одеси, Львова та Харкова.

Говорити про ціни на квиток ще дуже зарано, але Гусєв заявляє: «За різними оцінками, реалізація Hyperloop удвічі дешевша, ніж реалізація високошвидкісної залізниці. Це означає, що окупність буде в рази швидшою, ніж окупність традиційних видів пересування».

А нам з вами нічого не залишається, окрім як надіятись на наших мужновладців та сподіватись, що цей проект таки буде реалізований в повній мірі.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Вийшов безкоштовний ChatGPT для Windows

    Стартап OpenAI офіційно оголосив про вихід загальнодоступної версії застосунку ChatGPT для користувачів ПК під управлінням…

    15.11.2024

    Дизайн Samsung Galaxy A26 показали на якісних рендерах

    Надійний інсайдер під ніком OnLeaks опублікував серію деталізованих зображень ще не анонсованого смартфона. Крім того,…

    15.11.2024

    iOS 18.1 змушує iPhone перезавантажуватися після трьох днів бездіяльності

    Коли вийшла iOS 18, Apple додала дуже цікаву фішку. Тепер iPhone автоматично перезавантажується кожні три…

    15.11.2024

    Як зрозуміти, що додаток збирає ваші дані без дозволу

    Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…

    14.11.2024

    Google робить свій смартфон потужнішим за допомогою Linux

    В Android 15 QPR2 Beta 1 Google представила нову функцію - Terminal, що дозволяє запускати…

    14.11.2024

    Apple набирає обертів у галузі ШІ, поки конкуренти зволікають у розвитку

    Apple Intelligence з'явився тільки минулого місяця, і деякі з його найцікавіших функцій будуть доступні з…

    14.11.2024