БТР-4 для української армії досі не збирають через бюрократію

Цикл виготовлення БТР-4 в рамках держоборонзамовлення (ДОЗ) до сих пір не почався, оскільки весь минулий рік три міністерства погоджували процедуру використання державних гарантій.

Про це заявив директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець під час прес-конференції в Укрінформі на тему: «Нові ризики переозброєння ЗСУ. Хто захистить українську оборонну промисловість? ».

«З іншого боку, є питання державних гарантій. Нікого не здивувала ситуація, що до сих пір не почався цикл виготовлення БТР-4, про які ми говоримо вже другий рік? Тому що ці БТРи виготовляються під державні гарантії. Весь минулий рік пішов на те, щоб Міністерство оборони, Міністерство фінансів, Міністерство економічного розвитку визначили умови використання державних гарантій для виготовлення військової техніки. Цілий рік – на одну процедуру забезпечення використання державних гарантій », – заявив він.

Експерт підкреслив, ці та інші факти свідчать про те, що система управління фінансами в оборонній сфері в державі – розбалансована.

«Ми маємо істотно збільшений оборонний бюджет. Державне оборонне замовлення – набагато більше, ніж був у попередні роки. І питання, пов’язане з раціональним використанням коштів, – буде тестом на можливість українських структур дійсно вирішувати оборонні завдання », – заявив він.

Згурець, зокрема, вказав на необхідність правильного підходу до використання державних коштів. «У цьому році ми говоримо про ДОЗ та підготовці виробництва в обсязі близько 3 млрд. Грн., А також майже 1,4 млрд на сферу боєприпасів. У минулому році на підготовку виробництва було виділено близько 885 млн. Грн., З яких було використано тільки 400 млн. Грн. Тобто, гроші в державі є, але раціонально не використовуються », – заявив він.

Директор Defense Express також звернув увагу на те, що 50% ДОЗ виготовляється на підприємствах приватної форми власності.

kontrakty.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

1 коментар

  1. Не было желания все эти три министерства во главе с министрами мобилизовать и отправить на первую линию? Кстати народу хватило бы на несколько бригад.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я