Categories: Технології

Нова українська крилата ракета «Нептун» може летіти на 300 км – експерт

Share
Час читання: 2 хв.
Нова українська крилата ракета наземного базування «Нептун», яка пройшла у вівторок перші льотні випробування, матиме дальність польоту в межах 300 км.

Про це написав на своїй сторінці у Facebook директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець.

«За відносно невеликі кошти Україна у короткий термін часу має отримати крилату ракету з дальністю в межах 300 км. Роботи у цьому напрямку здійснює ДП “Державне Київське конструкторське бюро «Луч». Саме завдяки настійливості генерального конструктора – директора ДержККБ «Луч» Олега Петровича Коростельова – держава матиме нову зброю. І, звісно, при максимальному сприянні з боку секретаря РНБО», – йдеться у повідомленні.

Експерт зазначив, що проект крилатої ракети «Нептун» є надзвичайно вчасним.

«Для України створення потужної зброї має виключне значення для забезпечення національної безпеки. За умов обмежених ресурсних можливостей варто обирати проекти за критерієм «ефективність-вартість», – пояснив він.

Згурець повідомив, що проект «Нептун» – повністю національний проект, який немає залежності від іноземних партнерів.

«Це має особливе значення на тлі відмови окремих західних оборонних компаній постачати Україні подібні зразки або складові до них. Можна стверджувати, що ДП «Державне Київське конструкторське бюро «Луч» створило нову національну високотехнологічну кооперацію, до якої входять підприємства, що забезпечили створення бойової частини, системи управління, головок самонаведення різних типів, радіовисотомірів тощо», – зазначив він.

За словами директора Defense Express, нині (виходячи з рівня та особливостей загроз) найбільш актуальною є саме версія наземного комплексу, “оскільки вона забезпечить як захист з моря, так і ураження наземних об’єктів”. У подальшому ракета може бути адаптована під корабельну та авіаційні версії.

«Ракета дозвукова. Схема польоту стандартна для крилатої ракети. На маршовій ділянці висота польоту – 10-30 м, на кінцевій ділянці 4-5 м. Бойова частина – уламкова-фугасна. За рахунок оснащення різними типами головок самонаведення може вражати різні типи цілей. Як з відомими координатами, так і використовуватись у якості протирадіолокаційної ракети», – повідомив експерт.

«Ракета спроможна забезпечити дальність стрільби по морській цілі у 280 км; по береговій стаціонарній цілі – більшу дальність. Якщо сильно постаратися, то і до Москви достане», – додав він.

Як повідомляв Укрінформ, в Україні 30 січня відбулися успішні перші льотні випробування нової ракетної техніки – української крилатої ракети наземного базування.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов наголосив, що цим випробуваннями відкрито новий етап ракетної програми, відповідно до якого Збройні сили України повинні отримати потужні високоефективні крилаті ракети, здатні на великій відстані точно вражати ворожі цілі.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

View Comments

  • Вот юмор то какой-"если сильно постараться ,может и до Москвы".... А Москва давно может, не напрягаясь, в пыль... Не боишься, скакол??? Язык -то поганый(твой враг) попридержи.

    • Ущербные монголоиды! Не смейте называть нас братьями, иначе "какелом" окажется твой отец!

  • О це по-нашому! нехай ростуть крила.
    PS В Золотій Орді московитів називали різниками. Їх нащадки і зараз проявляють себе.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    TSMC перенесла запуск нового заводу в США на 2025 рік

    Наразі плани TSMC у Сполучених Штатах залежать від поточної політичної ситуації. Як повідомляє Digitimes, компанія…

    15.11.2024

    Samsung планує представити Galaxy S25 на початку 2025 року

    Любителі мобільних пристроїв чекають чергових флагманських смартфонів, і на черзі апарати Samsung Galaxy S. Їхня…

    15.11.2024

    Штучний інтелект Google Gemini вийшов на iPhone

    Google випустила безкоштовний застосунок чат-бота Gemini для користувачів iPhone - тепер його можна завантажити в…

    15.11.2024

    Наскільки безпечно спати зі смартфоном під подушкою

    Чесно кажучи, я теж час від часу беру телефон у ліжко, хоча знаю, що це…

    15.11.2024

    Компанія 01.ai анонсувала інноваційну ШІ-модель Yi-Lightning

    Компанія 01.ai представила нову модель ШІ Yi-Lightning, схожу з GPT-4. Для навчання моделі використовувалося 2000…

    15.11.2024

    Вийшов безкоштовний ChatGPT для Windows

    Стартап OpenAI офіційно оголосив про вихід загальнодоступної версії застосунку ChatGPT для користувачів ПК під управлінням…

    15.11.2024