Categories: Технології

Українські розробки: наш аналог «Намеру» – важка БМП для бою у місті

Share
Час читання: 3 хв.
У довоєнні часи (1991-2014) танк Т-64 став основою для численних модифікацій, які, на жаль, на той час виявилися не затребуваними українським військом.

Одним із найбільш вдалих проектів є важкий бронетранспортер БМПВ-64 (здебільшого у ЗМІ він фігурує як БМП-64), пише Національний промисловий портал.

Прототип важкого бронетранспортера був розроблений як приватна ініціатива Харківського бронетанкового заводу на початку 2000-х. Машина, за задумом харків’ян, призначена для транспортування та підтримки піхоти, її створювали з урахуванням досвіду дії бойових машин піхоти в міських умовах (насамперед – у Чечні), а точніше їх невдалих дій унаслідок катастрофічно недостатнього бронювання. Саме в ході міських боїв виявилися ці недоліки, оскільки згідно, з тактикою застосування БМП, у ході звичайних військових дій вони повинні йти позаду танків, і їх функція зводилася лише до доставки піхоти до місця атаки. Але в міських боях, де лінії фронту не існує і чекати нападу можна з будь-якого напрямку, БМП часто опинялися під щільним вогнем противника, де зазнавали доволі великих втрат. Перший прототип був закінчений у 2005 році.

Ця машина є найглибшою модернізацією танка Т-64. Конструктори виконали колосальний обсяг роботи – перш за все двигун 5ТДФ був перенесений вперед, тому БМП, якщо так можна висловитися, їде назад, порівняно з Т-64. Переднє розташування двигуна забезпечує додатковий захист та надає достатньо простору для розміщення десанту. Вхід і вихід піхотинців у цій машині здійснюється через задні двері. БМПВ-64 має композитну броню, що доповнена блоками динамічної броні. Нижня частина корпусу так само була посилена, порівняно з танком Т-64, до рівня, за якого БМПВ-64 зможе вижити при підриві міни в 4 кг тротилу. Крім цього, важкий БТР може оснащуватися системою активного захисту «Заслін». Виробник стверджує, що машина має захист ані трохи не гірший від захисту більшості танків.

Перший прототип важкого бронетранспортера був озброєний дистанційно керованим бойовим модулем із 30-мм гарматою та спареним 7,62-мм кулеметом. Як двигун на БМПВ-64 використовується перевірений багатопаливний дизельний двигун 5ТДФ, що розвиває потужність у 700 кінських сил. У разі початку серійного виробництва передбачена установка дизельного двигуна 6ТД, що розвиває 1000 кінських сил. Із цим мотором машина зможе розвивати швидкість до 75 км/год.

Виробник пропонує різні варіанти виконання БМП: командирська машина, самохідний 120-мм міномет, евакуаційна машина тощо.

Також великі можливості модернізації дає можливість установки на цій машині різних бойових модулів масою до 22 тонн. У базовому варіанті БМП важить 32,5 тонни і може перевозити до 12 десантників і 3 членів екіпажу.

На початку 2012 року з’явилися повідомлення про створення нової версії БМПВ-64. Модернізована машина отримала оновлений корпус і низку нових систем. Водночас зберігся високий ступінь уніфікації з базовим основним танком. Так, обводи бронекорпуса були змінені й облагороджені, змінилося оснащення населеного простору. БМП отримала новий люк для посадки та висадки десанту – він складається з двох деталей, нижня з яких у відкритому положенні слугує апарелю.

Модернізована БМП отримала новий комплекс озброєння, розміщений у башті: 30-мм автоматична гармата, кулемет і автоматичний гранатомет, а також протитанковий ракетний комплекс «Бар’єр». На двох пускових установках розміщуються чотири транспортно-пускові контейнери з ракетами.

Українські військові не виявили великої цікавості до цього зразка, хоча, з огляду на походження, її виробництво й обслуговування має бути дешевше, а бойові можливості вищі, ніж у наявних на озброєнні радянських БМП-1 і БМП-2.

Із початком війни на Донбасі дослідний зразок у 2015 році проходив дослідну експлуатацію в одній з фронтових частин під Донецьком – в районі Опитного. Є дані що цей проект був покладений у основу БМП-У, яка нині планується для озброєння ЗСУ.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: БМПукр
  • Останні записи

    Дизайн Samsung Galaxy A26 показали на якісних рендерах

    Надійний інсайдер під ніком OnLeaks опублікував серію деталізованих зображень ще не анонсованого смартфона. Крім того,…

    15.11.2024

    iOS 18.1 змушує iPhone перезавантажуватися після трьох днів бездіяльності

    Коли вийшла iOS 18, Apple додала дуже цікаву фішку. Тепер iPhone автоматично перезавантажується кожні три…

    15.11.2024

    Як зрозуміти, що додаток збирає ваші дані без дозволу

    Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…

    14.11.2024

    Google робить свій смартфон потужнішим за допомогою Linux

    В Android 15 QPR2 Beta 1 Google представила нову функцію - Terminal, що дозволяє запускати…

    14.11.2024

    Apple набирає обертів у галузі ШІ, поки конкуренти зволікають у розвитку

    Apple Intelligence з'явився тільки минулого місяця, і деякі з його найцікавіших функцій будуть доступні з…

    14.11.2024

    В Україні зросла кількість злочинів за участю популярних додатків

    За останні кілька років все частіше виявляється, що месенджери використовуються як інструменти для злочинів. З…

    14.11.2024