Facebook створив браслет для управління комп’ютером силою думки

216

Facebook продемонстрував прототип браслета, який здатний зчитувати сигнали мозку для управління комп’ютерами та взаємодії з віртуальною реальністю.

Технологія працює за принципом електроміографії. Девайс перехоплює сигнали, що йдуть від мозку до нервових закінченнями в кистях рук, тому розуміє, яке конкретно дію хоче виконати людина і інтерпретує це в цифрові команди.

Для виконання команд достатньо лише наміри поворухнути пальцем, навіть якщо він не зрушить з місця. Завдяки цьому браслет підійде і людям з обмеженими можливостями. В ході тестів людина з вродженим дефектом кінцівки зміг керувати всіма пальцями віртуальної руки, а змусити стрибати в грі динозаврика вийшло і зовсім без єдиного руху:

Прототип дозволяє набирати тексти сліпим введенням на будь-якій поверхні і розпізнає прості жести у віртуальній реальності. У майбутньому розробники розраховують розширити його можливості, щоб можна було повноцінно маніпулювати об’єктами в VR за допомогою природних рухів.

«За допомогою нейронних інтерфейсів ми намагаємося дозволити вам керувати машиною безпосередньо, використовуючи вихідні дані периферичної нервової системи, які пожвавлюють ваші руки і м’язи пальців», – розповів директор FRL Томас Рирдон.

За словами технічного директора Facebook Майка Шрепфер, браслет зможе працювати в тому числі з окулярами доповненої реальності компанії, але зараз обидва пристрої знаходяться на ранній стадії розробки, тому про терміни релізу говорити ще рано.

Популярні новини  Apple Unleashed - що показали на другій осінній презентації

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я