Сніг можна використовувати замість кондиціонерів

113

Команда вчених з Університету Британської Колумбії у Оканагане в Канаді провела дослідження і з’ясувала, що для охолодження приміщень влітку можна використовувати сніг. За словами учасника дослідження Касуна Хьюаджа, це може допомогти знизити обсяги споживаної електроенергії, яка зазвичай використовується для охолодження офісів і квартир, що, в свою чергу, зменшить навантаження на навколишнє середовище.

У Канаді кондиціонери та інші системи охолодження — одні з головних споживачів енергії. Близько 17 % від усієї електроенергії споживається приміщеннями, вони ж виділяють 15 % від усієї частки парникових газів. Проте, на думку учених, проблему зростаючих темпів глобального потепління і викидів парникових газів від кондиціонерів можна вирішити за допомогою «снігового охолодження». Для цього можна використовувати сніг, який комунальні служби прибирають з доріг — ще з часів античності розроблялися способи зберігання снігу, а в 19 столітті його вже намагалися використовувати для охолодження приміщень. Потім про цю ідею забули, оскільки з’явилися холодильники і кондиціонери, до того ж зберігання снігу вимагало побудови великих приміщень.

Вчені за допомогою комп’ютерного моделювання підрахували, наскільки рентабельним і вигідним буде подібна система. Виявилося, що за 20 років установки зі снігом зможуть повністю себе окупити і знизять навантаження на навколишнє середовище, оскільки скоротяться викиди сірчистого газу і фреонів з кондиціонерів і холодильників, а також викиди, що є наслідком виробництва електрики.

джерело

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я