Приблизний час читання: 4 хв

В Китаї навчилися ідентифікувати домашніх тварин по відбитку носа

0

Китайські розробники повідомили про готовність технології «розпізнавання відбитків носа», яка призначена для ідентифікації домашніх тварин. Для цього зовсім не обов’язково тикати мордочкою домашнього вихованця в дисплей смартфона. Фактично, представлене рішення працює за схожими принципами з технологією розпізнавання облич людей, за тим винятком, що в якості основного параметра обраний малюнок носа тварини.

В Китаї навчилися ідентифікувати домашніх тварин по відбитку носа

Про свої успіхи в цьому напрямку вже поділилася компанія Megvii Technology і один з підрозділів Alibaba Group.

Ніс у кожної тварини має неповторний малюнок, що дорівнює відбитку пальців людини. Метод ідентифікації за допомогою відбитка носа може стати альтернативою чіпування домашніх вихованців, про який власники тварин в Китаї відгукуються суперечливо.

Читайте також  Завдяки космічним технологіям створили просунутий протез ноги

Для ідентифікації досить сфотографувати кішку або собаку в анфас. Далі в справу вступають алгоритми нейромережі, які з високою точністю знімають малюнок носа вихованця навіть під кутом. З доказів роботи технології можна помітити, що наявність одягу та інших змін зовнішності не позначається на точності визначення. На поточний момент система успішно визначає тварину в 99% випадків. Таким чином можна швидко викликати картку домашнього вихованця.

В Китаї навчилися ідентифікувати домашніх тварин по відбитку носа

Ідентифікація тварин, ведення карток і створення бази даних може бути корисним в різних сценаріях. Наприклад, при поході до ветеринара. Знайти втрачену домашню тварину в таких умовах буде набагато простіше.

ПРОКОМЕНТУЙ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут