Приблизний час читання: 3 хв

Новий кодек VVC / H.266 забезпечить більш якісне відео при меншому розмірі файлу

0

Компанія Fraunhofer HHI офіційно анонсувала Versatile Video Coding (VVC) або H.266, відеостандарт наступного покоління MPEG. Фірма разом з галузевими партнерами, такими як Apple, Ericsson, Intel, Huawei, Microsoft, Qualcomm і Sony, працювала над цією технологією протягом останніх трьох років.

Новий стандарт стиснення обіцяє зменшити бітрейт і розміри відеофайлів приблизно на 50% без помітної різниці в якості відображення картинки. Очікується, що програмне забезпечення, здатне використовувати кодування і декодування у форматі VVC, буде випущено до осені цього року.

Читайте також  Нова функція WhatsApp захистить користувачів від фейкових новин та дезінформації

Попередні випробування VVC, проведені дослідницьким відділом BBC, продемонстрували багатообіцяючі результати. Вони довели, що новий стандарт забезпечує значну економію бітрейту в порівнянні з HEVC і AV1, особливо з файлами 4K UHD.

Впровадження попереднього відеокодека HEVC зіткнулося з опором користувачів і було досить повільним. Однак зі зростанням кількості дисплеїв і контенту з високою роздільною здатністю, поряд з багатообіцяючими попередніми результатами, у VVC / H.266 є всі шанси на швидке впровадження.

ПРОКОМЕНТУЙ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут